Przebudowa ulic Śląskiej i Floriańskiej rusza niebawem

Grodzisk Maz.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski, podpisał umowę na przebudowę dwóch ulic: Śląskiej i Floriańskiej. Umowa została zawarta z firmą Pacholczyk i parafowana w Willi Niespodzianka.

Ulica Śląska, krótka droga gminna o szerokości około czterech metrów, zostanie zmodernizowana. Planowane jest położenie nowej nawierzchni jezdni, budowa chodnika oraz zjazdów indywidualnych. Prace obejmą także wykonanie odwodnienia za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej.

Ulica Floriańska, mająca szerokość około pięciu metrów, również przejdzie modernizację. Na odcinku od Śląskiej do końca biegu w kierunku ul. Przemysłowej zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Powstanie nowy chodnik oraz zjazdy do posesji. Wykonawca zadba o odwodnienie nawierzchni przy użyciu spadków podłużnych i poprzecznych. Na ulicy Floriańskiej pojawi się także nowe oświetlenie drogowe.

Koszt inwestycji wynosi 1,72 mln zł. Realizacja projektu ma zakończyć się w ciągu 19 miesięcy od daty podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.