Przebudowa ul. Kolejowej idzie pełną parą

Michałowice

W Komorowie trwają prace związane z przebudową ul. Kolejowej. W ramach inwestycji zastosowano rozwiązania, które pozwolą wykorzystać wodę deszczową.

Przypomnijmy. W połowie lipca ruszyły prace związane z przebudową ul. Kolejowej. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia oraz zjazdy na posesje i chodniki. Dodatkowo przy drodze powstaną 34 zatoki postojowe. W ramach zadania wykonana zostanie infrastruktura towarzysząca m.in. linie elektryczne, nowe oświetlenie itp. Przy ul. Kolejowej powstanie skwer z nowymi nasadzeniami i ławkami. Powstanie także wiata ze stojakami dla rowerów oraz stacja ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.

W przypadku tego zadania postanowiono zadbać o… wodę. Zamiast klasycznej kanalizacji deszczowej powstaną tu skrzynki rozsączające. W ten sposób woda deszczowa dostanie się do gruntu, a nie do rur. W dobie problemów z suszą to rozwiązanie jest korzystne dla środowiska.

Planowane zakończenie prac to połowa grudnia br.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.