Przebudowa „Trójki” znów pod znakiem zapytania

Pruszków / Uncategorized

Pruszkowski Urząd ogłosił na początku września kolejny przetarg na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3. W postępowaniu wzięło udział trzech oferentów, jednak realizacja zadania ponownie stanęła pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy. O konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 mówi się od dawna. Pruszkowska podstawówka ma być rozbudowana w trybie „projektuj i buduj” co oznacza, że ten sam wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie prac budowlanych. To skróci czas realizacji zadania – nie trzeba będzie szukać kolejnych wykonawców zadania i uniknąć ryzyk z tym związanych.

Szkoła dzięki rozbudowie zyska 12 sal dydaktycznych , dużą nowoczesną świetlicę, bibliotekę, plac zabaw, szatnie oraz boisko wielofunkcyjne. Dodatkowo a powstać zaplecze administracyjne, cztery pokoje pracy indywidualnej oraz parking podziemny. Budynek ma zostać wyposażony w odnawialne źródła energii. To wszystko miałoby powstać wraz z dokumentacją w 540 dni od dnia podpisania umowy.

Środki, jakie miasto chce przeznaczyć na tę inwestycję zmniejszyły się od pierwszego przetargu. Początkowo było to 30,5 mln zł, następnie kwota ta spadła do 29,2 mln zł. Teraz budżet na to przedsięwzięcie wynosi prawie 29,4 mln zł. Warto dodać, że na inwestycję władze miasta uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 25,5 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,5 mln zł.

26 września odbyło się otwarcie ofert. W sumie w przetargu wzięły udział trzy firmy, jednak pozytywne zakończenie postępowania stoi pod znakiem zapytania, ponieważ ich oferty znacznie przekraczają założony budżet. Były to kwoty 34,4 mln zł, 39,5 mln zł i 41,5 mln zł. Ostateczna decyzja jednak jeszcze nie zapadła – poinformujemy Was o niej, jak tylko pojawi się komunikat w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.