Przebudowa dróg powiatowych coraz bliżej

Pruszków

W piątek, 3 lutego, podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowych ul. Kosowskiej w Parolach i skrzyżowania Al. Krakowskiej i ul. Pruszkowskiej w Raszynie. Koszt obu dokumentacji wynosi przeszło 360 tys. zł.

Przypomnijmy: na rozbudowę czeka ul. Kosowska w Parolach (gm. Nadarzyn). Jest to droga łącząca Parole z Kosowem. Rozbudowie podlegać będzie cała droga, od ul. Szerokiej do granicy powiatu (czyli do ul Żytniej). W planach są roboty na 785-metrowej drodze. Będą one obejmować przebudowę jezdni, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, zjazdów, a także budowę odwodnienia i oświetlenia ulicznego. To zadanie obejmie także przebudowę skrzyżowania ul. Kosowskiej i Szerokiej. Koszt realizacji wynosi przeszło 121 tys. zł.

Drugą częścią zadania będzie przebudowa skrzyżowania Al. Krakowskiej i ul. Pruszkowskiej w Raszynie. W ramach tego zadania skrzyżowanie będzie dostosowane do skrętu w lewo (do i z) ul. Pruszkowskiej. Pojawią się tutaj także doświetlone przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Koszt tego projektu to 239 tys. zł.

9 stycznia otwarto oferty. Do przetargu zgłosiły się 4 firmy (2 do realizacji całości, 2 do jednego zadania).Ostatecznie Starostwo zdecydowało się powierzyć sporządzenie kompletnej dokumentacji firmie MT Projekt Sp. z o.o. 3 lutego Starosta Powiatu Pruszkowskiego, Krzysztof Rymuza wraz z Wicestarostą Pruszkowskim Grzegorzem Kamińskim, w obecności w obecności Agnieszki Kuźmińskiej Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Rafała Sieradzkiego Przewodniczącego Rady Powiatu Pruszkowskiego podpisali umowę na realizację tego zadania. Ze strony Wykonawcy umowę podpisał Marcin Płużyński, Prezes Zarządu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przebudowa dróg powiatowych coraz bliżej”

  1. Zapora pisze:

    Najlepiej wam wyszedł remont i przebudowa ul. Mari Dąbrowskiej w Komorowie a najlepiej usytułowanie przystanķów autob. na ul. Senatoryjnej.

  2. ciemny lud to kupi pisze:

    poszaleli z tymi fotami , byle,, wincej,,

  3. Anonim pisze:

    co ze Studzienną w Pruszkowie – GUZIK MNIE OBCHODZI ILE WYDACIE KASY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły