Przebrał się za klauna i dokonał włamania

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali informacje o nocnym włamaniu do jednej z firm. Choć sprawca użył przebrania – założył maskę klauna – to i tak został zatrzymany. Teraz 36-latek i jego 38-letni pomocnik staną przed sądem.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy otrzymali zgłoszenie o nocnym włamaniu do jednej z miejscowych firm. Zebrane materiały wskazywały, że sprawca dostał się do pomieszczenia po uszkodzeniu konstrukcji budynku i wyważeniu drzwi i skradł kasetkę z pieniędzmi. Dokonał tego przestępstwa przebrany w kombinezon i maskę klauna. Jednak nawet to nie uchroniło go przed zatrzymaniem.

– Kryminalni razem z policjantami z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast pojechali na ustaloną posesję. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń odzyskali skradzioną z firmy kasetkę z pieniędzmi oraz zabezpieczyli strój klauna. Mężczyźni mieli też przy sobie plecak z łomem, nożycami do blachy i innymi narzędziami, które zostały użyte do włamania. W budynku mieszkalnym funkcjonariusze znaleźli także 8 opakowań z suszem roślinnym i kilka tabletek – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim

Podczas zatrzymania 36-latek przyznał się do włamania i kradzieży pieniędzy, a 38-latek do udzielania mu pomocy w tym przestępstwie, stojąc „na czatach”. Starszy z mężczyzn potwierdził również, że ponad 35 gramów marihuany i 5 tabletek z zawartością nielegalnych substancji należały do niego. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. 38-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. wobec mężczyzn zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Przebrał się za klauna i dokonał włamania”

 1. dzięki za pomysł pisze:

  to coś jakby obrady i praca ustawodawcza sejmu – stado klaunów okrada nas z podatków .

 2. CDA pisze:

  VHS-ów się naoglądał 🙂

 3. Ława Przysięgłych pisze:

  To zakochany Klaun! On ma takie dobre serce! Klaun! Zakochany Klaun!

 4. Janusz pisze:

  Widziałem go w Cyrku Zaleski.

 5. Rabull pisze:

  Obejrzał Jokera w kinie i chciał być taki sam 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły