Pruszkowskie ulice wyremontowane

Pruszków

Kolejne inwestycje drogowe zakończone. Mieszkańcy ulic Jaśminowej, Morelowej i Porzeczkowej w Pruszkowie zyskali utwardzoną nawierzchnię.

Ulice przeszyły gruntowny remont. Dotychczas stan ich nawierzchni nie był najlepszy, dlatego też miasto zdecydowało się na ich modernizację. Jaśminowa, Morelowa i Porzeczkowa zyskały nawierzchnię z kostki na całej długości. Piesi swobodnie mogą poruszać się chodnikami i mogą czuć się bezpiecznie. Skrzyżowania ulic są wyniesione. Wykonano także odwodnienie nawierzchni dróg oraz kanał technologiczny. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 1,3 mln zł.

Zmiany odczuli również mieszkańcy ul. Kosynierów. Do niedawna kierowcy narzekali na nierówną i pełną dziur nawierzchnię. Można powiedzieć, że sytuacja uległa zmianie. Poprzednia nawierzchnia została sfrezowana i na jej miejsce pojawiła się nowa nakładka asfaltowa.

Warto również wspomnieć o zakończeniu przebudowy ulic Drzymały i Al. Niepodległości. Nastąpiła ważna zmiana w organizacji ruchu. Od ul. Radnych w kierunku Al. Niepodległości obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Miasto już myśli o przyszłorocznych inwestycjach. Na remont czekają ulice Winogronowa i Agrestowa. Wspomniane drogi zyskają nową nawierzchnię. Zakończyły się prace projektowe związane z przebudową ul. Działkowej na odcinku od ul. Przyszłości do ul. Dębowej. Modernizacja nastąpi w 2016 roku. Jakie zmiany czekają Działkową? Planowana jest budowa nowej jezdni, ciągu pieszo-rowerowego, odwodnienia oraz oświetlenia.

Tak wyglądała ul. Morelowa przed remontem:

Tak wygląda po remoncie:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.