Pruszkowski Rower Miejski wystartował

Pruszków

Od kilku dni mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z sieci miejskich wypożyczalni rowerów. W tym roku system PRM funkcjonował będzie do końca września.

W tym roku w Pruszkowie pojawiły się rowery IV generacji. Rowery IV generacji to z pozoru zwykłe rowery miejskie, nie wymagają one jednak specjalnych stacji dokujących, do których trzeba podpinać rowery III generacji. Stacje będą wyposażone w pasywne stojaki, pozbawione elementów mechanicznych koniecznych do dokonania zwrotu roweru. Pasywny stojak ma za zadanie porządkować przestrzeń  i ułatwić użytkownikowi pionowe i stabilne zaparkowanie roweru. Rowery automatycznie przesyłają do dostawcy informacje o swoim położeniu. Są też lepiej skonstruowane, a więc powinny dłużej służyć użytkownikom i być bezpieczniejsze.

Do dyspozycji mieszkańców jest 78 rowerów IV generacji, które można wypożyczać na 13 stacjach ulokowanych na terenie miasta:

Rejon stacji WKD Pruszków.
ul. Plantowa na osiedlu Staszica.
Park Mazowsze.
Dzielnica Gąsin – skrzyżowanie ul. Promyka i ul. Robotniczej.
Teren stadionu Znicza przy CKiS
Dzielnica Ostoja – placyk na Ostoi w rejonie ul. Zdzisława.
Rejon PKP – przy ul. Kościuszki.
Rejon PKP – Parking przy ul. Waryńskiego.
Park Żwirowisko.
ul. Gałczyńskiego, róg ul. Zimnej.
Aleja Niepodległości ul. Chopina.
Park przy ul. Mickiewicza.
Spacerowa – Malichy.

Jakie są zasady wypożyczenia PRM? Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin bez przerwy. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Wypożyczenie roweru ponad 20 minut będzie wiązało się z wniesieniem opłaty wg cennika:
od 21 do 60 minut – 1 zł,
od 61 do 120 minut – 3 zł,
od 121 do 180 minut  – 5 zł,
od 181 do 240 minut i każda kolejna godz. – 7 zł.

Opłaty za wypożyczenie roweru sumują się.
Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia 200 zł.
Opłata za zwrot poza stacją 500 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Pruszkowski Rower Miejski wystartował”

 1. Paweł pisze:

  W Warszawie rowery nowe – super. W Pruszkowie rowery stare – też super. Pruszkowiacy – niestety – nie dbają o sprzęt. Brud na ulicach. Alko chlane na ławkach, nad wodą, … gdizie popadnie. Cieszcie się, że rowery są 🙂

 2. niemir2 pisze:

  Po artykule mozna wnioskować że dostepne sa nowe bardzo nowoczesne rowery a tak na prawde większośc z nich pamieta na pewno kilka poprzednich sezonów. Cała sprawa zym rowerem w Pruszkowie to niezły absurd i próba na szybko łatania wielkiej wtopy Makucha

 3. dsea pisze:

  i co, jak zawsze system niepowiązany ze stolicą i wszystkimi miastami naokoło, żeby przypadkiem polaczek nie pojechał wypożyczonym rowerem do warszawy XD

 4. Epoka pisze:

  No super. Polowa czerwca a tu dopiero rowery w Pruszkowie można wypożyczyć i jeszcze tylko do końca września? Rowery powinny być dostępne od początku marca do końca października przynajmniej. Może na przeszły rok to eksperci z UM niech ogłoszą przetarg już w tym roku żeby się na czas wyjajić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły