Pruszków: utrudnienia na drodze do dworca PKP

Region

Na ul. Ołówkowej od strony dworca PKP piesi mogą poruszać się tylkojedną stroną. Chodnik przy Osiedlu Grafitowym został zagrodzony.

Prace prowadzone są od kilku dni i według słów kierownika budowy Osiedla Grafitowego, Janusza Kosiorka, potrwają około dwa, trzy tygodnie. Na zlecenie pruszkowskiego Zakładu Energetycznego przeprowadza je firma zewnętrzna, ale finansuje je deweloper budujący to osiedle.

Celem robót jest budowa dwóch nowych stacji transformatorowych zamiast jednej obecnej, która stoi pomiędzy blokiem osiedla, a miejscami parkingowymi. W sumie dwie nowe mają dać więcej mocy niż dotychczasowa. Jest to niezbędne, ponieważ bez tego nie mogą powstać kolejne bloki w kompleksie Osiedla Grafitowego. Jedna ze stacji stanie obok obecnie istniejącej. Już widoczny jest jej zarys, a w piątek mają przyjechać prefabrykaty. Druga stacja stanie na terenie osiedla.

Przy okazji wymienione zostaną podziemne kable, m.in. bardzo stary z 1952 roku, który biegnie wzdłuż ulicy. Jak zapewnił nas Janusz Kosiorek, ruch uliczny nie będzie zablokowany. Nie ma również zagrożenia, że okoliczni mieszkańcy będą mieli przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10
Grill gazowy