Pruszków: Ulica Marii będzie miała wodociąg

Region

Jeszcze w tym roku pod ul. Marii w Pruszkowie będzie położony wodociąg. To zwiększy szanse tej drogi na nową nawierzchnię.

O złym stanie nawierzchni na ul. Marii poinformował nas pan Marek. „Przy tej ulicy wybudowano niedawno (nadal jest rozbudowywane) osiedle mieszkaniowe i w chwili obecnej wygląda to tak, że nawierzchnie ulic Cegielnianej i Wołowskiego są utwardzone (asfalt, kostka), a ulica Marii wygląda jak polne grzęzawisko. Błoto z ulicy roznoszone jest przez koła pojazdów na wspomniane graniczące ulice i nie wygląda to najlepiej. Z ulicy tej w chwili obecnej korzysta ok. 100 rodzin i wydaje mi się, że taka liczba wyborców powinna przekonać samorządowców i zachęcić do działania.” – napisał.

Wydaje się, że nasz czytelnik ma rację – taka liczba wyborców skłania władze do działania. – W tym roku będziemy budowali tam wodociąg. To ostatnie medium, którego brakuje w tym miejscu – poinformował nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Inwestycja ma być przeprowadzona do końca października. Jest już wybrana firma, która, według słów Kurzeli, prace rozpocznie lada moment.

Po uzbrojeniu ulicy Marii w wodociąg, zostanie ona wpisana w wieloletni plan inwestycyjny, który zagwarantuje utwardzenie nawierzchni. Wiceprezydent nie potrafił jednak określić, kiedy okoliczni mieszkańcy doczekają się lepszego dojazdu do swoich posesji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.