Rozbudowa hali MOS komplikuje sprawę lodowiska

Region

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby lodowisko było otwarte jak najszybciej - zapewnił nas Michał Tukiendorf z wydziału edukacji powiatu pruszkowskiego. Utrudnieniem jest modernizacja i rozbudowa hali MOS.

Od września trwają prace na terenie Centrum Sportu Szkolnego. Zburzono szatnie i pomieszczenia sanitarne hali MOS. To właśnie tam w ubiegłym sezonie zimowym znajdowało się zaplecze dla lodowiska. Tym razem warunki będą trudniejsze. Nie będzie szatni, organizatorzy postawią jedynie wieszaki na zewnątrz i ławki.

Z remontowanej hali czerpany był również prąd dla zapewnienia oświetlenia na tafli. Połączenie zostało odłączone z początkiem robót. – Czekamy na przyłączenie prądu przez zakład energetyczny – powiedział nam Michał Tukiendorf.

Inwestycja związana z rozbudową hali MOS powoduje również, że musi być przeniesiony wjazd i wejście na teren Centrum Sportu Szkolnego tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom. Powiat planuje parking przy ul. Jastrzębiej. To będzie utrudnienie dla okolicznych mieszkańców. Organizator musi także zapewnić drogę pożarową, która ma odpowiednie parametry.

To wszystko powoduje opóźnienia w otwarciu lodowiska, gdyż aura już dopisuje. Lodowisko będzie dostępne dla wszystkich. W tygodniu korzystać z niego będą również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Nad bezpieczeństwem łyżwiarzy czuwać będzie pielęgniarka i osoba obsługująca obiekt.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.