Pruszków: otwarcie budynku ratownictwa medycznego

Region

W środowe popołudnie otwarto zmodernizowany budynek przy ul. Andrzeja w Pruszkowie. Wróci tam ratownictwo medyczne oraz będzie tam miała siedzibę m.in. medycyna pracy.

Budynek spełnia wszystkie wymogi sanitarne oraz unijne. W jednym skrzydle swoją bazę będzie miało ratownictwo medyczne, czyli trzy załogi karetek. Część budynku będzie dostępna dla pacjentów w ramach medycyny pracy. Przy ul. Andrzeja będą także poradnie chorób piersi i kardiologiczna.

Obiekt rozpocznie swoją działalność w czerwcu. Dyrektor Szpitala na Wrzesinie, Mieczysław Brągoszewski ma nadzieję, że nastąpi to 1 czerwca. Nie jest to możliwe wcześniej, gdyż musi być zachowana ciągłość funkcjonowania ratownictwa medycznego.

– Łączność z centralą nie może być zakłócona nawet na minutę. Mamy reżimy dotarcia do pacjenta w obrębie Pruszkowa i okolic maksymalnie do 8 minut. Mamy obiecane od Telekomunikacji Polskiej, że na 1 czerwca będzie numer przeniesiony. Jednak ja się z tego bardzo cieszę, ponieważ nie musimy robić czegoś na łapu capu. Chodzi nam o zachowanie dobrego funkcjonowania, żeby pacjenci nie słyszeli, że z powodu przenosin przez tydzień ratownictwo jest nieczynne – powiedział nam dyrektor Brągoszewski.

Poza tym wymagane są zgody od kilku instytucji, m.in. w NFZ, u wojewody, w sanepidzie, które mogą być wydane dopiero po odbiorze budynku. Niezbędna jest również stosowna uchwała rady powiatu, która już została przyjęta.

Inwestycja kosztowała 520 tys. zł. W całości została sfinansowana przez powiat pruszkowski.


Wejście do budynku ratownictwa medycznego przy ul. Andrzeja


Dyr. szpitala na Wrzesinie, Mieczysław Brągoszewski wita gości

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.