Wycieczka po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego

Region

W pierwszy dzień imprezy "Dni Pruszkowa" zorganizowana zostaniewycieczka po niedostępnych na co dzień Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego.

Mieszkańcy Pruszkowa będą mieli okazję wejść do budynków ZNTK i w towarzystwie przewodników poznać barwną historię miejsca, które odegrało szczególną rolę w powstaniu i rozwoju Pruszkowa. Uczestnicy zostaną również oprowadzeni po terenach obozów z czasów okupacji hitlerowskiej.

W czasie spaceru można będzie obejrzeć pozostałości obozów, wejść do zabytkowej hali naprawczej z końca XIX w., a także dowiedzieć się, co mieściło się w słynnym budynku z wieżą zegarową oraz jakie znaczenie ma napis „Tędy przeszła Warszawa”.

Organizatorem wycieczki „Pruszków nieznany – spacer po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego” jest Stowarzyszenie Forum Pruszków. Wstęp jest bezpłatny. Spacer rozpocznie się 22 maja o godzinie 12.00 przy wejściu na teren Millenium Logistic Park przy ul. 3 Maja w Pruszkowie. Organizatorzy przypominają o wzięciu aparatów fotograficznych, gdyż tereny ZNTK są na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.