Kolektory: utrudniony kontakt z urzędem

Region

Do najbliższego piątku mieszkańcy Pruszkowa mają czas na składanie podpisanych umów na unijne dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych w ich domach. Tymczasem otrzymaliśmy list od czytelniczki, która opisuje sytuację utrudniającą proces komunikacji z urzędem.

„Spotkałam się z bardzo nieprzyjemną reakcją Urzędu Miasta Pruszkowa. Na stronie http://www.pruszkow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=944&Itemid=375 Urząd podaje specjalny e-mail uruchomiony na okoliczność programu Kolektory Słoneczne.
 
Napisałam e-maila z dość istotnym pytaniem formalnym w tej sprawie dnia 11 kwietnia. Stwierdziłam, że brak natychmiastowej odpowiedzi oznacza, że jest więcej pytań i moje czeka w kolejce na odpowiedź. Jako, że zbliża się termin podpisywania umów, zadzwoniłam do urzędu i pani odpowiedzialna za temat solarów (poprosiłam o połączenie z pokojem 21, gdzie uruchomiono informację dot. programu) powiedziała że nie wie, kto czyta te e-maile i nie ma też do nich dostępu, żeby obejrzeć przesłane dokumenty.
 
Sprawę udało się załatwić telefonicznie, ale dziwi mnie, czemu Urząd uruchamia specjalny adres e-mail zachęcając do składania zapytań tą drogą, a potem zupełnie ignoruje korespondencję.” – napisała pani Aleksandra.

– W pokoju 21 pracuje jedna osoba. Docierają do niej maile, chociaż nie bezpośrednio. Praktycznie wszystkie otrzymuję ja, a za odpowiedzi odpowiedzialny jest niemal sztab ludzi – tłumaczy wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela.

Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest ponoć bardzo duże. Według Kurzeli codziennie do urzędu w tej sprawie przychodzi około 50 osób. Jednocześnie wiceprezydent poinformował nas, że na razie tylko 60 osób złożyło podpisane umowy. – Myślę, że barierą jest wkład własny w wysokości 2-3 tys. zł – stwierdził Kurzela.

Umowy można składać od 15 do 30 kwietnia w godz. 9.00 – 17.00 w pokoju nr 21. Zastępca prezydenta przyznał, że dużej ilości umów spodziewa się w najbliższym czasie. Jeśli w czwartek i piątek pojawią się duże kolejki, to być może punkt konsultacyjny będzie otwarty dłużej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.