Pruszków: kolejna parada motocyklowa

Region

Podczas akcji Motoserce w Pruszkowie miała odbyć się parada motocyklowa. W ostatniej chwili została odwołana, ale jeszcze w tym roku jednoślady przejadą ulicami miasta.

Parada miała odbyć się 10 kwietnia podczas akcji mającej na celu zbiórkę krwi dla dzieci. Ze względu na katastrofę pod Smoleńskiem, w wyniku której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, większość punktów programu imprezy odwołano. Kontynuowana była jedynie zbiórka krwi. Czytaj o jej rezultatach.

Motocykliści odwiedzą nasze miasto ponownie, podczas Dni Pruszkowa. W niedzielę 23 maja będzie im udostępniony teren, na którym stała mała hala Znicz. O godz 15.00 przejadą ulicami miasta w uroczystej paradzie. Jak powiedział nam Witold Konieczny z Biura Promocji i Kultury Miasta, trasa najprawdopodobniej będzie taka sama, jak podczas Motoserca.

Jednoślady wyjadą ze Znicza i skręcą w prawo. Po wjechaniu na Aleje Jerozolimskie skierują się w stronę centrum miasta. Następnie przejadą ulicami Kościuszki, Sienkiewicza, Staszica, Powstańców, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Lipową, Kraszewskiego i Prusa wrócą na Znicz.

Tego dnia atrakcje czekają również na dzieci i ich rodziców. Na hali Znicz o godz. 12.00 odbędą się pokazy i prezentacje przedszkolaków. Godzinę później rozpoczną się pokazy sportowe „kettlebell”, czyli ćwiczenia ze specjalnymi ciężarkami.

Dzień wcześniej już o godz. 9.00 w hali Znicz odbędzie się 12. wiosenny turniej judo. O godz. 10.00 na trasę wyruszą uczestnicy zabawy Waypoint Race. Ich pozycje oglądać będzie można najprawdopodobniej na specjalnie przygotowanym telebimie. O godz 16.00 na scenie pojawią się zespoły z MOK, a o 17.30 wystąpi zespół Średnia 55.

Główną atrakcją obu dni tradycyjnie będą wieczorne koncerty o których pisaliśmy tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.