Bogaty program imprez masowych. Będą nowości

Region

Wygląda na to, że rok 2010 będzie obfitował w imprezy masowe na tereniePruszkowa. Nowością będzie akcja Motoserce oraz prawdopodobnie nowinki techniczne na Dniach Pruszkowa.

Już za miesiąc, 10 kwietnia nasze miasto opanują motocykliści. Będzie to jeszcze większa akcja niż podczas ostatniego pożegnania lata. Ideą ogólnopolskiej inicjatywy o nazwie „Motoserce” jest oddawanie krwi przez motocyklistów. Krew ta trafia do miejscowych szpitali, więc wsparcie otrzymają nasze placówki. Podczas imprezy w Pruszkowie, której centrum będzie scena przy hali Znicz, swoje talenty zaprezentują dzieci z pruszkowskiego Domu Kultury z zespołu „Kamyk”, starsi z zespołu „Wrzosy”, grupa tańcząca salsę oraz inna tańcząca country. Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych. Są to konkursy dla dzieci z nagrodami, być może będzie także ustawiony dmuchany park zabaw. Główną atrakcją będzie jednak parada motocyklowa ulicami miasta. Na jesieni, podczas Pożegnania Lata wzięło w niej udział 500 jednośladowców, a korowód liczył 1200 m. Akcja „Motoserce” potrwa od godz. 10.00 do 19.00. Mogłaby być dłuższa, gdyby nie ligowy mecz Znicza Pruszków z Pogonią Szczecin.

Drugi akcent motocyklowy będzie miał miejsce podczas Dni Pruszkowa. Święto miasta tym razem po raz pierwszy nie odbędzie się w ostatni weekend maja, ale tydzień wcześniej. Znów na przeszkodzie stanął bowiem mecz piłkarskiego Znicza. Jak co roku, główną atrakcją obu dni będą wieczorne koncerty. Biuro Promocji i Kultury Miasta, które jest organizatorem imprezy, nie chce jeszcze zdradzać szczegółów. Wiemy jednak, że jednym z wykonawców będzie ten zaproponowany przez mieszkańców. W ostatnim czasie miasto otrzymało tylko dwie tego typu „podpowiedzi”.

Nowością na tegorocznych Dniach Pruszkowa być może będzie telebim. Jak powiedział nam szef Biura Promocji i Kultury Miasta, Witold Konieczny pod koniec miesiąca będzie wiadomo, czy faktycznie się pojawi. Telebim zawisłby nad kasami biletowymi przy wejściu na teren Znicza. Pokazywałby sytuację na trasie podczas rywalizacji w Waypointrace. Zawody te polegają na dotarciu przez rowerzystów do określonych punktów na terenie powiatu pruszkowskiego. Zawodnicy mieliby zamontowane nadajniki GPS. Być może wieczorem na ekranie prezentowane byłyby zbliżenia z koncertu.

Inną atrakcją będą zawody samochodów sterowanych radiowo. To nie lada okazja do zdobycia takiego samochodu, który będzie nagrodą w rywalizacji. Udział w zawodach będzie dostępny bezpłatnie dla każdego. Nie będzie wymagane posiadanie takiego sprzętu. Mieszkańcy będą mogli wziąć również udział w turnieju streetballa. Ze względu na malejącą ilość uczestników w ostatnich latach, rywalizacja odbędzie się tylko jednego dnia. – Od liczby uczestników zależy, czy tę formułę będziemy kontynuować w latach następnych – powiedział nam Konieczny.

Ważną informacją dla wszystkich jest kwestia spożycia alkoholu. Od 1 sierpnia ubiegłego roku weszła w życie ustawa o imprezach masowych. Zabrania ona spożywania alkoholu w miejscach tego typu imprez. Stąd, tak jak podczas Pożegnania Lata, będzie wydzielona specjalna strefa gastronomiczna. Z piwem nie będzie można wejść pod scenę.

Miesiąc po Dniach Pruszkowa zorganizowane zostaną Wianki. Impreza 20 czerwca składać się będzie z dwóch części. Tę koncertową, na terenie Znicza zorganizuje firma zewnętrzna. Za część edukacyjną odpowiedzialne jest miasto. Biuro Promocji i Kultury Miasta zorganizuje pokazy wodne na stawach w Parku Potulickich, pokazy ratownicze, zawody sportowe, naukę pierwszej pomocy, itp.

3 lipca na placu Jana Pawła II odbędzie się plenerowy koncert chopinowski. O szczegółach pisaliśmy już tutaj. W ostatnią niedzielę sierpnia powiat pruszkowski, tradycyjnie już, zorganizuje Dożynki. Szczegóły nie są jeszcze znane. Ostatnią imprezą plenerową będzie Pożegnanie Lata. Według słów Witolda Koniecznego, jednodniowa impreza 12 września odbędzie się w sprawdzony sposób. Znów miasto w wielkiej tajemnicy trzyma informację o wykonawcy. Szef Biura Promocji powiedział nam tylko, że zespół ten w tym roku wydał płytę, a jego występ ma potrwać trzy godziny.

Kalendarz:

10 kwietnia – Motoserce
22-23 maja – Dni Pruszkowa
20 czerwca – Wianki
3 lipca – koncert „Chopin do północy”
29 sierpnia – Dożynki
12 września – Pożegnanie Lata

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe