Pruszków szuka nowego operatora roweru miejskiego

Pruszków

Miasto Pruszków ogłosiło przetarg, w którym zostanie wyłoniony nowy operator Pruszkowskiego Roweru Miejskiego.

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią rozpocznie się sezon rowerowy. W Pruszkowie po raz kolejny wystartuje PRM. Pozostaje pytanie – kiedy? Będzie to zależne od nowego operatora, którego Urząd chce wyłonić w drodze przetargu.

Do zadań nowego operatora będzie należało zorganizowanie, zarządzanie i eksploatacja systemu Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Najważniejszym kryterium jest termin uruchomienia systemu w tym roku. Ponadto w ramach zamówienia będzie zobowiązany do dostarczenia i montażu stacji i rowerów i utrzyma system informatyczny do obsługi PRM.

Operator będzie zarządzał systemem PRM, w skład którego wchodzi 13 stacji rowerowych z totemem informacyjnym: 4 stacje z 10 stojakami i 9 stacji z 8 stojakami (w sumie 112). Pojawią się one w okolicach WKD Pruszków, po obu stronach PKP Pruszków, na ul. Plantowej, Promyka (skrzyżowanie z ul. Robotniczą), Chopina (Skrzyżowanie z ul. Niepodległości), Gałczyńskiego (róg ul. Zimnej), Spacerowej, a także przy Parku Żwirowisko, Parku Mazowsze, na terenie CDK, w parku przy ul. Mickiewicza oraz w rejonie ul. Zdzisława na Ostoi. Każda ze stacji będzie wyposażona w 6 rowerów (łącznie 78). W miarę możliwości PRM ma być kompatybilny z systemami sąsiednich gmin i Warszawy.

Umowa z nowym operatorem będzie obowiązywać do 30 września 2025 roku. Na oferty pruszkowski magistrat czeka do 7 kwietnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pruszków szuka nowego operatora roweru miejskiego”

  1. Rufus pisze:

    Krótki ten pruszkowski sezon rowerowy. W Warszawie miejskie rowery jeżdżą od lutego. I rowerów z roku na rok coraz mniej. A przy okazji nowego przetargu: czy można zmusić Usługodawcę, by na bieżąco serwisował swoje rowery, bo w ostatnim sezonie kilkukrotnie chciałem wsiąść na rower ze spompowanych powietrzem, a potem codziennie stał nieczynny za co nasze miasto płaci, a nikt nie mógł z niego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły