Pruszków ma uchwalony budżet na 2023 r.

Pruszków

Pruszków to kolejna gmina w naszym regionie, która ma uchwalony budżet na 2023 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej głosowało 13 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, a cztery były nieobecne.

Pruszkowscy radni nad budżetem na przyszły rok głosowali na czwartkowej sesji rady miasta. Przyjęcie uchwały poprzedziła długa dyskusja. Jednak finalnie radni po niewielkich zmianach zaakceptowali przygotowany projekt. – Bardzo serdecznie dziękuję za budżet na rok 2023 . w przededniu Nowego Roku Miasto Pruszków ma uchwalony budżet. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani skarbnik. Pani skarbnik to pani pierwszy budżet gratulacje. Wszystkim naczelnikom, kierownikom, zastępcy, wszystkim pracownikom. Nie będę tu w stanie wymienić wszystkich – zaznaczył Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa. – Dziękując państwu za ten budżet, gratulując miastu budżetu na rok 2023 liczę i proszę państwa o współpracę i wsparcie. Na pewno będzie to budżet, który będziemy zmieniać – podkreślił Paweł Makuch.

Jak zatem prezentuje się budżet miasta na przyszły rok. Planowane dochody mają wynieść 392 mln zł, a wydatki 422 mln zł. Deficyt w miejskiej kasie wyniesie niespełna 30 mln zł. Na inwestycje zarezerwowano 75 mln zł. I to właśnie ta część budżetu najbardziej interesuje mieszkańców.

DROGI

W przyszłym roku inwestycje drogowe pochłoną ponad 18,5 mln zł. Na liście zadań z działu transport i łączność znalazło się ponad 20 przedsięwzięć. Wybraliśmy 10 tych najkosztowniejszych:
– przebudowa nawierzchni ul. Groblowej – 5,5 mln zł
– budowa wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską – 4,2 mln zł;
– budowa ul. Nowoinżynierskiej i ul. Elektrycznej – 2,9 mln zł
– budowa drogi gminnej ul. Paderewskiego oraz ulicy Bąki – 2 mln zł
– budowa ul. Grunwaldzkiej – 1,4 mln zł
– budowa ul. Jaronia Kowalskiego – 500 tys. zł
– budowa ul. Kościuszki – 300 tys. zł
– budowa ul. Zdziarskiej, Korczaka i ul. Marii Dąbrowskiej – 250 tys. zł
– budowa parkingu „Parkuj i Jedź” przy ul. Pawiej i Sadowej – 130 tys. zł
– budowa ul. Błękitnej – 13 tys. zł

SZKOŁY, PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI

Jeśli chodzi o inwestycje z działu oświata i wychowanie lwią część środków zarezerwowanych dla tego działu pochłonie rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej nr 3. Na to zadanie zarezerwowano przeszło 18 mln zł. Kolejne 9,5 mln zł trafi na termomodernizacje i przebudowę przedszkola miejskiego nr 11. Miasto chce również wykonać analizę możliwości i budowę zadaszenia wybranego boiska szkolnego wraz z jego modernizacją. Na ten cel zarezerwowano 200 tys. zł

OCHRONA ŚRODOWISKA
Dział gospodarka komunalna i ochrona środowiska w przyszłym roku ma pochłonąć prawie 21 mln zł. Miasto chce z tej puli przeznaczyć blisko 15,5 mln zł na poprawę jakości środowiska poprzez kompleksowy rozwój terenów zielonych. W tym dziale znalazły się również inwestycje zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego: modernizacja placu zabaw dla najmłodszych przy Przedszkolu Miejskim nr 13 (120 tys. zł), strefa malucha na skwerze Długosza (120 tys. zł), nowe oświetlenie na placyku na Ostoi) 92,6 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pruszków ma uchwalony budżet na 2023 r.”

  1. Gościom ze wschodu byle.krzaczek wystarczy tak samo jak naszym tubylcom pisze:

    W Grodzisku duże oszczędności a budżet miasta prawie taki sam jak w Pruszkowie tam budowa szkoły o połowę tańsza jak u nas jeszcze mieszczą się w zaplanowanych przychodach zmniejszają zadłużenie miasta

  2. Anonim pisze:

    Może prezydent powinien iść na naukę oszczędzania do prezydenta Grodziska tam budowa szkoły o półsłówek taniej a u nas masakra

  3. AvP pisze:

    Szkoda ze zabrakło znacznej kwoty na docieplenie budynków mieszkalnych. Każdy na tym by skorzystał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły