Prośba Akademii Medycznej: numer ICE w każdej komórce

Region

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzyinterweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Służby medyczne i ratownicze zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer, służący w nagłych wypadkach, do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć.

Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Stąd propozycja, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).

Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Oznakowanie może zdecydowanie ułatwić pracę wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.

Akcja ma zasięg europejski, a oznakowanie zdecydowanie może ułatwić pracę wszystkim służbom ratowniczym, nie tylko w Polsce.

Drugim sposobem jest zakup karty ICE (dostępna na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża)

Na karcie wpisujemy najważniejsze informacje:

– kontakt z najbliższymi osobami,
– przewlekłe choroby i zażywane leki,
– grupa krwi,
– inne, mające wpływ na ewentualne leczenie.

Warto zatem pomyśleć o takim zabezpieczeniu, nie tylko swoim, ale i najbliższych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe