Prokuratura bada sprawę pobicia dziecka

Region

Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy poszkodowanegochłopca, który w poniedziałek wieczorem trafił do jednego z warszawskich szpitali. Postępowanie prowadzi prokuratura rejonowa w Grodzisku.

Działania są prowadzone pod kątem art. 156 & 1 kodeksu karnego. Mówi on o spowodowaniu ciężkich obrażeń ciała, bądź takich, które zagrażają życiu dziecka.

– Ustalamy w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia ciała dziecka – powiedziała nam prokurator Ewa Szplet. Potem zostanie przesłuchana matka, która została zatrzymana przez policję. Aleksandra K. obecnie przebywa w grodziskim areszcie.

Po tych czynnościach będzie wiadomo, komu i jakie zarzuty postawić. Zostaną również określone środki zapobiegawcze.

Przypomnijmy, że w poniedziałkowy wieczór do jednego z warszawskich szpitali trafiło 4-miesięczne dziecko w ciężkim stanie. Przywiozła je matka, mieszkanka podgrodziskiej wsi. Lekarze stwierdzili liczne obrażenia, zasiniaczenia i krwiaki na całym ciele chłopca. Została wezwana policja, która zatrzymała matkę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.