Proces ws. Papały: pierwsze słowa mafiozy

Region

Ruszył proces w sprawie zamordowania Marka Papały. Na ławie oskarżonych zasiedli Andrzej Z. ps. "Słowik" i Ryszard Bogucki.

Bogucki na początku rozprawy wyraził zgodę na publikowanie jego wizerunku i pełnego nazwiska. – Hipokryzją byłoby pytanie mnie o zgodę na publikowanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz mojego wizerunku, ponieważ zgodziłem się na to już trzy lata temu – powiedział pytany przed sąd o te kwestie oskarżony.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, tego dnia przed Sądem Okręgowym w Warszawie zostanie odczytany akt oskarżenia; być może zaczną się też wyjaśnienia oskarżonych.

„Słowik” jest oskarżony o nakłanianie Artura Zirajewskiego do zabójstwa Papały. Ryszard Bogucki jest sądzony za obserwowanie miejsca morderstwa. Obaj nie przyznają się do winy.

Po niedawnej śmierci płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego, procesowi towarzyszą szczególne środki bezpieczeństwa. Oskarżonych wprowadzono do sali w asyście uzbrojonych po zęby policyjnych antyterrorystów. Zeznania Zirajewskiego, który miał być świadkiem w tym procesie, będą tylko odczytane, a sąd oceni ich przydatność dla sprawy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.