Ekolodzy zablokowali budowę autostrady A2!

Region

Realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w naszym rejonie stanęła pod znakiem zapytania. Budowa autostrady A2 może się znacznie opóźnić, a to wszystko za sprawą protestów organizacji Ekologiczny Ursynów.

Jeden z najczarniejszych scenariuszy dotyczący autostrady A2 zaczął się realizować. Członkowie Ekologicznego Ursynowa kilka tygodni temu złożyli protest dotyczący złego projektu zbiorników retencyjnych przy autostradzie A2. Sąd po zapoznaniu się z argumentami przyznał stowarzyszeniu rację. Ta decyzja może znacznie spowolnić realizację tego projektu.

Maciej Frączak z Ekologicznego Ursynowa stwierdził, że projekt dotyczący zbiorników retencyjnych jest źle wykonany. Jednak przyznał, że powód protestu jest zupełnie inny. Stowarzyszenie uważa, że doprowadzenie autostrady do samego miasta skończy się spotęgowaniem korków i zablokowaniem stolicy przez ciężarówki i tiry.

Według Jana Jakiela ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji wysuwane przez Ekologiczny Ursynów argumenty są mało przekonujące. Jakiel podkreśla, że przeanalizowano aż 13 wariantów tej trasy na terenie Warszawy. Propozycje były przygotowywane przez różne instytucje i wybrano najlepszy z możliwych.

Niestety, potyczki na argumenty na nic się nie zdadzą. Całą sprawę musi po raz kolejny przeanalizować generalny dyrektor ochrony środowiska. Zmiana projektu kanalizacji oraz zebranie wszystkich potrzebnych podpisów pod nowymi dokumentami może zająć długie miesiące.

W tej sytuacji budowa autostrady A2 może znacznie się opóźnić. Nawet bez tego typu utrudnień terminowe oddanie trasy do użytku było mało prawdopodobne. Obecnie staje się ono już praktycznie niewykonalne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.