Próba kradzieży metodą „na kolec”. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Grodzisk Maz.

Dzięki czujności policjanta pokrzywdzona kobieta szybko odzyskała swoje rzeczy o wartości około 28 tysięcy złotych, skradzione z samochodu. Trzej mężczyźni przebili oponę w jej aucie, a gdy się zatrzymała, zabrali torebkę. To popularna metoda złodziei nazywana potocznie „na kolec”

Policjant wydziału kryminalnego z grodziskiej komendy, który w czasie wolnym od służby pojechał po zakupy, zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie trzech mężczyzn na jednym ze sklepowych parkingów. Czujny funkcjonariusz zauważył, że osoby te chodzą wokół stojącego tam pojazdu. Gdy kobieta kierująca autem wyjechała z terenu, za nią pojechał także samochód z obserwowanymi mężczyznami. Policjant także ruszył za nimi, informując jednocześnie o swoich podejrzeniach kolegów z wydziału.

Gdy tylko pojazdy zatrzymały się w pobliżu, a kobieta z telefonem przy uchu wysiadła i odeszła kilka kroków od swojego samochodu, do jej auta natychmiast podbiegł jeden z mężczyzn i zabrał leżącą tam torebkę. Reakcja krymianalnych była natychmiastowa. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali zaskoczonego złodzieja i dwóch jego kompanów oraz zabezpieczyli skradzione rzeczy.

– Podczas dalszych czynności okazało się, że w samochodzie pokrzywdzonej została wcześniej przecięta jedna z opon, co zmusiło ją do zatrzymania. Przy mężczyznach w wieku od 23 do 28 lat policjanci znaleźli nóż, który mógł służyć do uszkodzenia koła. Kobieta nie kryła radości ze skutecznych działań policjantów, dzięki którym tak szybko odzyskała swoje rzeczy o łącznej wartości około 28 tysięcy złotych – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zgromadzone przez policjantów materiały, przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. pozwoliły na przedstawienie trzem zatrzymanym obywatelom Gruzji zarzutów wspólnego dokonania uszkodzenia opony oraz kradzieży torebki z zawartością po uprzednim przebiciu koła. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury i aresztował wszystkich mężczyzn na okres dwóch miesięcy.

KPP GRODZISK

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Próba kradzieży metodą „na kolec”. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku”

 1. Jarek pisze:

  To zasługa zimnego Lecha że tak nas kochają przyjaciele gruzini

 2. kpt. łoś pisze:

  Na pewno się powtórzę mówiąc DZIĘKUJĘ ! czy mogę uzyskać informację o narodowości przestępców? szacunek dla Policji 🙂

 3. yurtyurty pisze:

  Kto nosi przy sobie rzeczy warte 28 tys. zł???

  • Xiao7 pisze:

   Wystarczy mieć przy sobie najnowszą wersję telefonu z logiem nadgryzionego jabłka by już mieć coś o wartości blisko 11 tys. No i proszę nie zapominać ze kobiece torebki są bardzo pojemne, można tam znaleźć różne „skarby”. I takie warte kilka złotych jak i te cenniejsze których wartości nie da się oszacować w żadnej walucie.

  • Anonim pisze:

   Wystarczy żeby miała przy sobie lepszy zegarek czy np złoto .

  • wz pisze:

   tyle mniej więcej są warte moje aparaty słuchowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły