Prezydent Pruszkowa: „Stop Agresji”

Pruszków

Nagranie pokazująca jak grupa nastolatków znęca się nad swoim rówieśnikiem wzbudziło wiele emocji. Film został nagrany w Pruszkowie. Sprawcy zostali zatrzymani. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch polecił by w szkołach zostały przeprowadzone zajęcia w zakresie profilaktyki agresji i przemocy.

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch skierował pismo do dyrektorów pruszkowskich szkół podstawowych, w którym zwraca się z prośbą o podjęcie działań profilaktyki agresji i przemocy rówieśniczej w szkołach. – W związku z nasilonymi w ostatnim czasie aktami przemocy wśród nieletnich zwracam się do Państwa z prośbą o podjęcie działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy rówieśniczej w szkole – czytamy w piśmie od prezydenta Pawła Makucha. – Proszę zobowiązać wychowawców do przeprowadzenia we wszystkich klasach rozmów w wyżej wymienionym, bardzo ważnym temacie. Ponadto zalecam kontynuację współpracy ze Strażą Miejską w Pruszkowie między innymi w zakresie profilaktyki niepożądanych zachowań – dodał.

Warto tu zaznaczyć, że działania z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa są prowadzone w pruszkowskich szkołach od dawna. W trakcie zajęć funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskie w Pruszkowie poruszają również tematykę przemocy – fizycznej, psychicznej, cyberprzemocy czy sekstingu.

W miniony poniedziałek prezydent Makuch Prezydent zaprosił na spotkanie przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej. Podczas spotkania poruszone zostały najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa,  dyskutowano o zwiększeniu ilości patroli policji i straży miejskiej w okolicach szkół, czy galerii handlowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Prezydent Pruszkowa: „Stop Agresji””

 1. Q pisze:

  Alkoholowych sklepów jest w Pruszkowie chyba więcej niż fryzjerów. Dają dochód właścicielom i miastu. Poza tym dopieszczony elektorat patologiczny potrafi się odwdzięczyć przy wyborach.

 2. Czytelnik pisze:

  Panie Prezydencie Makuch, pisałem do Pana w pytaniach do prezydenta, kiedy zdecyduje się Pan ograniczyć sprzedaż alkoholu po godzinie 22. Opisywałem sytuację z centrum Pruszkowa żabka i podwórko przy Kraszewskiego 28 gdzie notorycznie młodzież pije alkohol do północy, zaraz obok sklep monopolowy 24h i patologia z całej okolicy przyjeżdża.
  I jaką dostałem odpowiedź? Że to nie leży w Pana interesie, jak chce to mogę sam chodzić po ludziach zbierać podpisy i zgłosić jako inicjatywę.
  Nic Pan nie robi w kierunku poprawy bezpieczeństwa.
  Teraz Kazał Pan nauczycielom porozmawiać?
  Kpina !

  • U Stasia pisze:

   Rzut beretem Kraszewskiego 36 można się napić przez całą noc. Zapraszają nie tylko młodzież i niekoniecznie trzeźwych. Obok za kioskami na Berenta przytulne miejscówki do spożycia i wypróżnień. Kamera od strony kościoła to atrapa.

  • dajcie głośniej pisze:

   przenieść w/w sklep pod dom prezydenta ! a szybko upora się z zaistniałym problemem .

 3. kk pisze:

  a wystarczyło by postawić podobiznę prez. prusz. w każdej klasie – jego facjata od razu stawia do pionu każdego kto na nią popatrzy

  • Anonim pisze:

   Gomułka miał taki tajemniczy , ciepły uśmiech Stalin w sumie też

  • mary pisze:

   Prosimy aby czasem Policja odwiedziła osiedle Broniewskiego 28, rośnie mlodociana patologia wspierana przez rodziców, którzy zamiast dawać przyklad chlają wieczorami piwo na ławeczkach.

 4. mm pisze:

  Tu nie chodzi o pogadankę w szkole. Jakie zajęcia dla młodzieży są organizowanie, czy mają jakieś kolka np. sportowe, historyczne może zuchy? Tego tupu pedagogów potrzeba, pasjonatów co im się chce. To co dzieje się w Pruszkowie to skrajne zaniedbania od wielu lat ze strony : pedagogów, rodziców i rządzących

 5. paca pisze:

  Pisma do szkół, spotkanie panelowe, pogadanki, w ostateczności marsz. Odfajkowano. Sumienie czyste. Nakazać innym jak sprzątanie chodników przy posesjach.

  • Marcin pisze:

   A co lepszego proponujesz. Tak jest skonstruowany ten świat od zawsze jak coś się rypnie to staramy się to naprawić, żeby się nie powtórzyło. Każdy dobry pedagog jest w stanie przeprowadzić sensowną rozmowę z dziećmi. Czy to wyeliminuje przemoc – zapewne nie , ale może trochę ją ograniczy. Dzieci wychowują rodzice a nie szkoła. Oni mają największy wpływ. Decyzja Pawła Makucha była sensowna bo tylko edukacja i wewnętrzna przemiana młodzieży może przynieść długofalową poprawę. Jeśli skupimy się na pilnowaniu, patrolowaniu, karaniu – nic z tego nie będzie.

   • paca pisze:

    Jakby kaznodzieja przemówił. Fajnie jest wierzyć że ludzie są dobrzy tylko czasem pobłądzą ale troskliwy pasterz wskaże właściwą drogę. Niestety to utopia. Są też źli rodzice którzy raczej nie wychowają dobrych dzieci. Dlatego owszem, długofalowe działania edukacyjne są potrzebne ale ważniejsze są doraźne takie które zabezpieczą dzieciaka który jutro pójdzie do szkoły i może napotkać podobną bandę. To może spieprzyć mu resztę życia i żaden terapeuta tego nie naprawi.
    Nie mam recepty ale trzeba szukać rozwiązań np pośród mierzących się z podobnymi problemami.
    Przypuszczam że byli jacyś anonimowi świadkowie. Zastanowić się jak ludzi nakłonić do zgłaszania takich zdarzeń a nie odwracania głowy.
    Inną sprawą jest skuteczność takiego powiadomienia. Dzwonisz a dyżurny policjant stara się zniechęcić do oficjalnego zgłoszenia. Bo nie ma kogo wysłać. Dostali piękny radiowóz ale benzyny brakuje. Rzeczywistość skrzeczy.
    Obowiązkiem włodarzy jest nie ustawać w poszukiwaniu rozwiązań. Na pewno spotkania też. Z młodzieżą i dorosłymi.

    • Ts pisze:

     Czyli jednym słowem: Nie mam zielonego pojęcia co zrobić ale wszelkie działania innych skrytykuję. Bravo mistrzu!

     • paca pisze:

      Nauczyciele czasem tak mają: tłumaczą cierpliwie całą lekcję jakiś temat a na koniec widzą w oczach pewnego ucznia że nic nie pojął.

    • paca pisze:

     Jeszcze mała uwaga: akty przemocy na terenie szkół (nie zdziwił bym się gdyby to była kontynuacja szkolnej przemocy) b. często są wyciszane przez dyrektorki. Potrzebne są dyrektywy wzmocnione ewentualnymi sankcjami które nakazywałyby każdemu nauczycielowi widzenie i zgłaszanie takich zdarzeń.

   • Anonim pisze:

    Ja zrobiłabym tym gówniarzom to samo,niech poczują na własnej skórze co to znaczy

   • Gośćkatarynka pisze:

    To samo im zrobić,niech poczują co to znaczy mieć przypalonego papierosa w uchu, szczególnie ta „niewinna”co nagrywała

  • Xiao Ciao 7 pisze:

   Morda smierdziuchu! Jedź do Asmetu szukać Dudy! Zadasz trudne pytanie, będzie z ciebie jakiś pożytek, pasozycie!

 6. robot pisze:

  A może ksiądz doradzi zagrożonym i pogrozi palcem agresorom? 😜
  Nauczyciele sami bywają ofiarami uczniów. Bardziej użyteczny byłby jakiś emerytowany policjant otrzaskany z łobuzami albo nawet nawrócony bandzior. Oni mają praktyczną wiedzę jak unikać zagrożeń i jak się bronić. A do tych którzy stoją po stronie napastników powinna dotrzeć informacja jak mogą sobie spaprać życie. Ale nie wiem co to mogło by być bo widmo poprawczaka to dla nich beka.

 7. MJP pisze:

  Kto widział w ostatnich 10-15 latach pieszy patrol policji?

  • Szymek pisze:

   Przelatują radiowozami na pełnej ku.wie żeby przypadkiem jakaś szarpanka nie wpadła im na maskę.

  • Capota pisze:

   W Pruszkowie? Nie żartuj. Prędzej zobaczysz jak kogoś napadają lub leją. Dobrze, że już tak nie mordują na Tworkach ale bezpiecznie to nie jest.

  • Anonim pisze:

   ja widziałem 5 lat temu na NIEDZWIADKU , chłop i baba , nawet jakieś gwiazdki na pagonach mieli , zdziwiło mię to więc usiadłem na ławeczce i trochę ich obserwowałem , miny mieli tak nieszczęśliwe że zaraz zrozumiałem że ,, kumendant ” wywalił ich na patrol za karę

  • a ta mina wypisz wymaluj jak na tym zdjęciu pisze:

   ja widziałem 5 lat temu na NIEDZWIADKU , chłop i baba , nawet jakieś gwiazdki na pagonach mieli , zdziwiło mię to więc usiadłem na ławeczce i trochę ich obserwowałem , miny mieli tak nieszczęśliwe że zaraz zrozumiałem że ,, kumendant ” wywalił ich na patrol za karę

  • Waszek pisze:

   Nie widzialem

  • Czytelnik pisze:

   Pieszy patrol ?
   Ha ha o co Ty pytasz. Teraz tylko kamery są na ulicach a policji nie zobaczysz.
   Kilka lat temu chodzili ale to już niemodne

 8. szymek pisze:

  szkoła nie jest od wychowania…możecie robić najlepsze programy profilaktyczne ale to rodzic wychowuje swoje dziecko w domu….

 9. Hans pisze:

  Stop agresji? Serio? W Pruszkowie?

 10. Mieszkaniec pisze:

  Z pijakami w parkach sobie nie mogą poradzić to tutaj tym bardziej, zwłaszcza że wszędzie braki kadrowe a w policji zwłaszcza

  • Anonim pisze:

   jak przejrzysz oferty pracy na pośredniaku w warszawie to 30 % ofert dotyczy pracy w aresztach śledczych, stawki małe czarują ich bonusami , pomoc przy uzyskaniu kredytu i takie tam,

 11. Anonim pisze:

  a jak tam sprawa wydzielenia z miasta pruszkowa ul. STUDZIENNEJ , zrobicie panowie cos dla mieszkańców sąsiednich uliczek , mających przejąć ruch z nowego wiaduktu ,czy będziecie tworzyć Orwellowską rzeczywistość

  • Szupli pisze:

   Studzienna to patologia. Od zawsze.

   • Paweł Michał pisze:

    Żadna nowość, dlatego tam wrzuca się największą patologię pruszkowską w komunalne. Tam powinni otworzyć zakład pracy by obiboki do pracy poszły, a nie wyłącznie spożywanie alkoholu.

    • Anonim pisze:

     zajrzyj przy okazji to się zdziwisz ,tam mieszka teraz spora część ,, wierchuszki ,, pisowskiego” pruszkowa

  • Zoltar pisze:

   Tak jak blokowiska w Piastowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły