Prawie 40,5 mln zł na inwestycje w Nadarzynie

Nadarzyn

Sprawdziliśmy jak prezentuje się budżet Nadarzyna na obecny rok. Gmina na inwestycje chce wydać ponad 40,5 mln zł.

Na początek kilka danych o finansach gminy. Przychody na 2023 r. oszacowano na kwotę niewiele ponad 162,4 mln zł. Wydatki zaplanowano na 184,4 mln zł. Deficyt w budżecie gminy Nadarzyn wyniesie prawie 22 mln zł.

Sprawdziliśmy jakie inwestycje chcą w przyszłym roku zrealizować władze Nadarzyna. Łącznie inwestycje gmina wyda blisko 40,5 mln zł. Lwią część tej kwoty, bo prawie 13 mln zł pochłonie budowa zespołu usług medycznych przy ul. Granicznej wraz z podstawowym wyposażeniem.

Dla porównania warto podkreślić że podobną kwotę gmina wyda na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Walendowie wraz z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rusiec. To zadanie pochłonie 13,6 mln zł.

Na liście „wielomilionowych” inwestycji znalazły się również takie zadania jak: zaprojektowanie i budowa budynku przedszkola w m. Wolica przy ul. Złotego Kłosa działka nr ew. 513, 514 (7,9 mln zł), rozbudowa ulicy Głównej w Ruścu (3,2 mln zł), przebudowa dróg gminnych w zakresie budowy oświetlenia ulicznego (1 mln zł).

– Przede wszystkim czeka nas w 2023 mnóstwo pracy przy realizacji i zakończeniu dużych, kosztownych i ważnych projektów : rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bielinach (PKN), modernizacja oczyszczalni ścieków w Walendowie wraz budową kolektora tłocznego do Ruśca, budowa nowoczesnego ośrodka zdrowia w Nadarzynie, budowa 6-cio oddziałowego przedszkola w Wolicy,  przebudowa pierwszego odcinka ulicy Głównej w Ruścu. Te inwestycje to tylko nazwy. Jednak za nimi kryją się setki działań, wyzwań i problemów, które chcemy rozwiązać i zakończyć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. To właśnie te planowane przez długi czas działania mają za zadanie podnieść komfort życia oraz zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom na najbliższe 15-20 lat. Nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji o pieniądzach. Tylko te 5 inwestycji będzie kosztować ponad 60 mln złotych – podkreśla wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.