Prawie 10 mln dofinansowania na ciąg pieszo-rowerowy przy Sokołowskiej

Region

Przy ul. Sokołowskiej w gminie Michałowice powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Władze Powiatu Pruszkowskiego otrzymały na jego budowę ogromną dotację.

Ulica Sokołowska w gminie Michałowice to bardzo zatłoczona droga. Kłopot w tym, że nie ma tu chodnika i ścieżki rowerowej, która umożliwiłaby pieszym i rowerzystom wygodne przemieszczanie się wzdłuż ulicy. To ma się jednak zmienić.

Władze pruszkowskiego starostwa powiatowego chcą wybudować tu ciąg pieszo rowerowy. Inwestycja będzie jednak niezwykle kosztowna. Szacowany koszt rozbudowy drogi o wspomniany ciąg to aż 14 mln zł!

Na szczęcie władzom powiatu udało się uzyskać dofinansowanie na tę inwestycję. – Umowę na dofinansowanie z Tobiaszem Bocheńskim, Wojewodą Mazowieckim podpisali Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski oraz Wojciech Herner, Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego przy kontrasygnacie Małgorzaty Zielonki, Skarbnik Powiatu Pruszkowskiego – poinformowało pruszkowskie starostwo.

Jakiej wysokości dofinansowanie udało się uzyskać? To aż 9 898 399,74 zł.

Przypomnijmy: rozbudowa obejmie m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów na skrzyżowaniach, wykonanie pasów zieleni, przebudowę: sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sokołowskiej z ul. Rodzinną, sieci oświetlenia ulicznego, chodników oraz peronów przy przystankach autobusowych oraz wykonanie krawężników.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Prawie 10 mln dofinansowania na ciąg pieszo-rowerowy przy Sokołowskiej”

 1. Brwinowianin pisze:

  Jaka długość jest tej ścieżki, że kosztuje aż 14 mln zł ?!
  Jeszcze parę lat temu koszt kilometra autostrady wynosił 3 mln $, czyli właśnie tyle co kawałek ścieżki rowerowej wykonanej zapewne poniżej jakości , z kostki brukowej zamiast asfaltu, a podbudowa tak kiepska, że wjazd samochodu na nią spowoduje jej odkształcenie !
  To jest rozbój w biały dzień !!!
  Jestem przekonany, że realny koszt to 2 mln zł a pozostała kwota wyląduje w kieszeniach partii PO-KO-HOŁ !!!

  • Grabarz pisze:

   Ile kosztowała elektrownia w Ostrołęce, która nigdy nie powstała? Ile kosztowały wybory kopertowe, których nieudolny towarzysz Sasin nie był w stanie przeprowadzić? Ile kosztowały wizy sprzedawane przez Wawrzyka pod okiem Raua? Ile kasy z NCBiR dostali kumple Bielana? Twoja kieszeń szczęśliwie będzie świecić pustkami: koniec z zasiłkami, 13 i 14 emeryturami.

 2. Autorytet pisze:

  To marszałek Struzik z buławą PSL z finansował dzięki koalicji obywatelskiej, kochany jest ten donek przez biedronia!

 3. Anty pisze:

  Przypomnijmy również, ze Starosta przewidział również eksterminację zieleni wzdłuż ul. Sokolowskiej.

 4. loża@szydercuff pisze:

  Samochodem jedzie się kiepsko,wokół smród tir’ów i ogólny syf.(W tak pięknych okolicznościach przylody)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły