Prace nad A2 wyprzedzają harmonogram

Region

Istnieje duża szansa, że prace nad budową autostrady A2 ruszą jeszcze w wakacje, a nie jak przewiduje to harmonogram w październiku.

Obecnie na pasie gdzie ulokowana ma być autostrada pracują drwale. Tomasz Lendzion z firmy Limba, która zajmuje się wycinką drzew, podkreśla, że prace idą w dobrym tempie. Obecnie wycięto już 3,5 tys. drzew i 30 hektarów krzaków. Jeśli nie będzie opóźnień to drwale dotrą do stolicy przed 28 lutego.

Tego dnia rozpoczyna się okres lęgowy ptaków i wycinka drzew jest zabroniona aż do jesieni. Tak, więc jeśli zapowiedzi Lendziona zostaną spełnione, drogowcy będą mogli wejść na plac budowy dużo wcześniej,

Małgorzata Tarnowska z GDDKiA zaznacza, że w obecnej chwili prace wyprzedzają harmonogram. I choć zgodnie z umową drogowcy powinni rozpocząć pracę w październiku, to wszyscy dołożą starań, aby stało się to wcześniej.

Oznacza to, że praca na placu budowy autostrady rozpoczęłaby się najprawdopodobniej już w wakacje. Jest tylko jeden warunek spełnienia tej wizji. Żadne z pozwoleń nie może być zablokowane przez protesty mieszkańców lub ekologów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.