Poznańska i Al. Jerozolimskie do rozbudowy. Spotkania z mieszkańcami w tym tygodniu

Region

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotował już projekt rozbudowy dróg wojewódzkich 718 i 719. Mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli spotkać się z projektantami.

W środę 18 października odbyło się spotkanie w siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, którego tematem było zaprezentowanie i omówienie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 718 od węzła autostradowego „Pruszków” do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 719 z ul. Partyzantów oraz rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 719 od skrzyżowania z ul. Partyzantów do granicy m. st. Warszawa.

Już wtedy zapowiedziano, że projekty zostaną zaprezentowane mieszkańcom w grudniu. Teraz przyszła pora na spotkania z mieszkańcami gminy Michałowice i miasta Pruszków.

W ramach tej dokumentacji przygotowano m.in. projekt rozbudowy ul. Poznańskiej (dw 718) o dodatkowe pasy ruchu oraz budowę dwóch nowych wiaduktów nad torami PKP, projekt rozbudowy Al. Jerozolimskich (dw. 719) od ul. Partyzantów w Pruszkowie aż do granicy z Warszawą. Pełna dokumentacja jest dostępna tutaj.

Dwa spotkania
Przed nami dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w Sali Multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach (al. Powstańców Warszawy 1)

Natomiast w Pruszkowie spotkanie zostanie zorganizowane dzień później 14 grudnia o godz. 18.00. w Szkole Podstawowej Nr 10 (ul. Pływacka 16).

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Poznańska i Al. Jerozolimskie do rozbudowy. Spotkania z mieszkańcami w tym tygodniu”

 1. Pruszków Żbików pisze:

  Jakieś bliższe informacje, linki do map i projektu?

 2. Antypolityk pisze:

  No to mieliśmy spokój ,,szlak by was trafił karierowicze ,za kasę byście matkę sprzedali

 3. Marek pisze:

  Szanowni Państwo, ponieważ chcą nam zgotować koszmar drogowy, proszę wszystkich pruszkowiaków o pojawienie się na tych konsultacjach i wywarcie presji, bądź na przedstawicielach MZDW albo na władzach naszego miasta, które wtedy będą zobowiązane coś zrobić. Już tłumaczę.
  Żeby przejechać z Warszawy do centrum Pruszkowa, czy to na Wojska Polskiego, czy na Bolesława Prusa trzeba będzie się przecisnąć JEDNYM PASEM do dwupasowego ronda, przepleść się na tym rondzie z ruchem z Pruszkowa w kierunku autostrady i zjechać z ronda. Czekaliśmy wiele lat, przecierpieliśmy kompletne zamknięcie na czas przebudowy, żeby zlikwidować jednopasowe wąskie gardło przy Zniczu tylko po to, żeby ono teraz wróciło, po kolejnej kompletnej rozwałce i zamknięciu ruchu. Bezkolizyjny przejazd będzie, ale dla jadących od strony Warszawy do autostrady.
  Dotychczas ruch, który skręcał z Bolesława Prusa i Wojska Polskiego nie musiał przed wjazdem na wiadukt mieszać się ruchem, który jechał do centrum Pruszkowa. Teraz będzie musiał się zmieścić na dwupasowym rondzie. Jadąc z Wojska Polskiego do autostrady trzeba będzie objechać prawie całe rondo! Którego nie da się pewnie objechać z prędkością większą niż 30 km/h.
  Ronda przede wszystkim mają to do siebie, że źle przenoszą ruch, który jest niezrównoważony na wlotach. Jedna relacja może być koszmarnie zakorkowana, a inne wloty do ronda będą luźne. W przypadku świateł wystarczy dostosować czasy zielonego światła dla poszczególnych relacji i problem można złagodzić albo rozwiązać, w zależności od natężenia ruchu. Skrzyżowanie przy Zniczu wymaga takiego zróżnicowania, bo inne wloty są obciążone w szczycie porannym, a inne w popołudniowym. Rondo to uniemożliwia i przyczyni się do pogorszenia warunków ruchu.
  Nie muszę chyba mówić jak bardzo ten układ będzie się korkował. Będzie dużo gorzej niż jest teraz. Potrzebny jest głos obywatelski w tej kwestii. Proszę, przyjdźcie na konsultacje, on od tego są, by KAŻDY mógł wyrazić swoją opinię. Nie musicie powtarzać za mną jak papuga, otwórzcie sami te plany, przeczytajcie moją opinię i sami przemyślcie, czy to będzie dobrze działać.

 4. Anuśka pisze:

  Oj głąby . oj głąby…przecież teraz nie będzie żadnych inwestycji infrastrukturalnych bo wszystkie nasze dochody będą lądować bezpośrednio w kieszeni tego złodzieja Tuska!
  Oj głąby , oj głąby !!!
  Będą tylko pisać i dawać wam nadzieję o czymś bliżej nieokreślonym !
  Już zapomnieliście jak było za czasów PO-PSL >!?
  OJ GŁĄBY !!

  • Lucjan pisze:

   Brwinowianin, po co zmieniasz nicki, przecież wiadomo, że to ty.

  • Nad pisze:

   Boisz się o swoje osiemset plus?

  • Grabarz pisze:

   Brwinowianin narodowy socjalisto, piewco marksizmu i leninizmu, sieroto po Gomułce przecież teraz nie będzie żadnych inwestycji w nierobów i meneli, bo wszystkie dochody z podatków będą lądować bezpośrednio w kieszeni wierzycieli Polski. Pożegnaj się z 13 i 14 emeryturą oraz z zasiłkami. Idź do ojca dyrektora i umiłowanego przywódcy po jałmużnę.

  • olo pisze:

   święte słowa , sama prawda. pamietamy 8 lat PO-PSL. totalny syf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły