Pożar magazynu w Żółwinie na zdjęciach

W poniedziałek 31 lipca doszło do pożaru hali magazynowej w Żółwinie. Z ogniem walczyło blisko 130 strażaków.

Przypomnijmy. Zdarzenie miało miejsce 31 lipca około 14:25 przy ulicy Wschodniej w miejscowości Żółwin. Doszło tam do pożaru blaszanej hali o rozmiarach około 60m x 20m. Była to hala magazynowa hurtowni z artykułami elektrycznymi i zabawkami. Pracownicy hurtowni ewakuowali się z budynków. Pożar objął całą powierzchnię magazynu w skutek czego hala się zawaliła. – Akcja gaśnicza trwała do godz. 1 w nocy. Z ogniem walczyło blisko 130 strażaków z jednostek z powiatu pruszkowskiego. Dodatkowo na miejscu działała Grupa Ratownictwa Chemiczno z JRG 6 z Warszawy a z JRG Błonie przyjechała cysterna – mówi nam mł. bryg. Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Strażacy podkreślają, że działania utrudniał ogień oraz kłęby toksycznego dymu. – Z uwagi na początkową wielkość pożaru i duże zadymienia akcja była utrudniona. Na szczęście pożar udało się ugasić dość szybko. Później prowadziliśmy prace związane z rozcinaniem konstrukcji i rozbieraniem elementów hali – dodaje mł. bryg. Karol Kroć. – Na ten moment ciężko powiedzieć co było przyczyną pożaru. Tym zajmuje się obecnie policja – dodał .

Dym z pożaru był widoczny w całej okolicy. Strażacy jednak podkreślają, że w takich sytuacjach najlepiej szczelnie zamknąć okna i nie przebywać na zewnątrz. Nawet gdy nie znajdujemy się w bliskim sąsiedztwie pożaru. Dym z toksycznymi związkami może być rozwiany nawet na kilka lub kilkanaście kilometrów od miejsca pożaru.

Za zdjęcia dziękujemy Wawa Hot News 24

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.