Powstanie przedszkole w Regułach

Michałowice / Reguły

Gmina Michałowice podpisała umowę na budowę przedszkola w Regułach. Niebawem ruszą prace.

W czwartek 6 maja wójt gminy Michałowice podpisała umowę z grupą Ekoenergia Sp. z o.o. Wybrany wykonawca wybuduje przedszkole w Regułach. – Budynek jest ciekawy architektonicznie i wymagający dla wykonawcy.

Przewrotnie powiem, że w tym konkursie i w tej umowie nie chodzi wcale o architekturę. Nie musimy bronić dobrej architektury. Dobra architektura obroni się sama. Chodzi o dzieci – informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Dobra architektura mam nadzieję na zawsze pozostanie z dzieckiem, a później człowiekiem dorosłym. Być może spowoduje, że wśród dzieci, które będą użytkownikami tego przedszkola wyrosną wspaniali architekci, a może programiści, lekarze, prawnicy, pasjonaci mechaniki samochodowej, nauczyciele, designerzy, cukiernicy, biznesmeni, radne i radni. To przedszkole jest tylko drogą. Ta droga będzie wygodna, nowoczesna, będzie także eko w rozwiązaniach i w kosztach utrzymania – dodaje.

W ramach powierzonych prac wykonawca wybuduje przedszkole i zamontuje instalacje sanitarne, energetyczne i niskoprądowe. Umowa dotyczy również zagospodarowania przestrzeni wokół budynku. Na terenie inwestycji pojawią się miejsca na odpady i magazynów zewnętrznych. Wykonawca zagospodaruje przestrzeń zieloną i zamontuje ławki, kosze na śmieci, stojaki i wiatę dla rowerów, a także wyposaży plac zabaw. W miejscu inwestycji powstaną miejsca postojowe dla samochodów.

W ramach prac zamontowany będzie zbiornik retencyjny odprowadzający wodę, a także przeprowadzone podziemne instalacje, czyli przyłącza wodociągowe, sanitarne, kanalizacje kablowe.

W przypadku prac pielęgnacyjnych wykonawca będzie odpowiedzialny za nadzór prac o charakterze ogrodniczym, czyli między innymi koszenia trawy, pielenia, nawożenia i przycinania roślinności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.