Powiatowy Strażak i Policjant 2022 roku

Pruszków

Starosta pruszkowski, Krzysztof Rymuza, 20 grudnia, przed sesją Rady i Zarządu Powiatu wręczył odznaczenia dwóch funkcjonariuszom. Nagrody otrzymał Powiatowy Strażak – mł. asp. Michał Składanowski i Policjant – nadkom. Marcin Kwiatkowski.

Odznaczenie Powiatowy Strażak 2022 otrzymał mł. asp. Michał Składanowski, który jest starszym inspektorem w Wydziale Logistyczno-Finansowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Odpowiada on za gospodarkę transportową, zakupy, obsługę umów, zamówień i rozliczeń, a także prowadzeniem przetargów. Jednakże, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba, porzuca „papierkową robotę” i dołącza do jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Pan Michał w swojej pracy był zaangażowany w dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem, rozbudowę systemu powiatowej łączności radiowej. Ponadto brał udział w zadaniach związanych ze zwalczaniem Covid-19, czy pomoc dla Ukrainy – transport darów, czy zbiórka sprzętu i wyposażenia gaśniczego dla strażaków z Ukrainy.

Z kolei odznaczenie Powiatowy Policjant 2022 roku powędrowało do nadkom. Marcina Kwiatkowskiego – komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie. Zaangażowanie Pana Marcina przyczyniło się do sprawnej organizacji i działalności ośrodka dla uchodźców na terenie hal Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Ponadto jako Komendant przekazuje swoim podwładnym nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także kształtuje w nich właściwe postawy oparte na zasadach sumienności, staranności oraz dbałości o powierzone mienie. Jest też odpowiedzialny za budowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa i poprawę bezpieczeństwa publicznego zarówno na terenie gminy Nadarzyn, jak i całego powiatu pruszkowskiego.
Obu wyróżnionym funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Powiatowy Strażak i Policjant 2022 roku”

  1. paca pisze:

    …”kształtuje w nich właściwe postawy oparte na zasadach sumienności, staranności oraz dbałości o powierzone mienie”…
    Miejmy nadzieję że wzorce czerpie nie od własnych przełożonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły