Powiat pruszkowski usuwa reklamy

Region

W piątek rozpoczęło się usuwanie reklam przy drogach powiatupruszkowskiego. Jednocześnie będą nakładane grzywny na firmy, które są w ten sposób eksponowane. To może oznaczać bardzo duży zysk do budżetu starostwa.

W grudniu ubiegłego roku powiat pruszkowski wydał komunikat, w którym poprosił o zgłaszanie się firm, których reklamy w nielegalny sposób stoją przy drogach. Atutem miało być zalegalizowanie ekspozycji. Wszyscy czas mieli do 31 grudnia.

– Zgłosiło się niewiele firm. Odzew był minimalny – powiedział nam Sławomir Walendowski z wydziału inwestycji i drogownictwa w powiecie pruszkowskim.

W piątek rozpoczęło się usuwanie nielegalnych reklam firm, które się nie zgłosiły. Na pierwszy ogień poszły ulice Komorowska i Brzozowa w Komorowie.

Jednocześnie powiat będzie nakładał grzywny na firmy, których reklamy stoją przy drogach. Za metr kwadratowy ekspozycji dziennie kwota będzie wynosić 15 zł. Powiat może policzyć dni nawet do trzech lat wstecz. – Podstawą będą daty na pismach z upomnieniem wysłane do firm – przyznał Walendowski.

Łatwo można przeliczyć, że jeżeli dana reklama stoi od trzech lat to firma będzie musiała zapłacić ponad 16 tys. zł. Takich firm są setki, a to oznacza konkretny zastrzyk pieniędzy dla powiatu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.