Powiat pruszkowski z dofinansowaniem na rozbudowę ul. Komorowskiej

Pruszków

Powiat pruszkowski otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego. Pieniądze z dotacji będą przeznaczone na rozbudowę ul. Komorowskiej w Pruszkowie.

Umowa dotacyjna została podpisana 24 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wołominie. Przy podpisaniu dokumentu obecni byli: Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza, Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego Wojciech Herner oraz Skarbnik Powiatu Pruszkowskiego Małgorzata Zielonka. Województwo mazowieckie reprezentował Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Pieniądze z dofinansowania zasilą budżet zadania „Rozbudowa drogi powiatowej nr 310W ul. Komorowskiej w Pruszkowie na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Pogodną”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie prawie 5,5 mln zł, z czego ponad 3,8 mln zł będzie pochodzić z dotacji z budżetu Mazowsza.

Prace na ul. Komorowskiej rozpoczęły się w połowie maja. Starostwo informuje, ze roboty są prowadzone zgodnie z planem. Realizowane są: przebudowa i rozbudowa jezdni, chodników, zjazdów, zatok i miejsc postojowych, budowa ścieżki pieszo-rowerowej, budowa wyniesionego skrzyżowana z ul. Ceramiczną, budowa kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego. Jeśli budowa zakończy się terminowo, odnowionym fragmentem ul. Komorowskiej pojedziemy w listopadzie tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Powiat pruszkowski z dofinansowaniem na rozbudowę ul. Komorowskiej”

 1. ? pisze:

  Rozpoczęto modernizację bez pieniędzy. ?
  To jakiś nowy styl zarządzania? A co by się stało jakby władze województwa jednak odmówiły przyznania dotacji?

 2. ośliwiec pisze:

  Co za spodenki :)))

 3. Rysiek pisze:

  Czy w poradni dalej fala odejść doświadczonych pracowników ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły