Potrącił dziecko i uciekł

Region

Jeśli na drodze dojdzie do kolizji prawo nakazuje by kierowcy w nim uczestniczący udzielili pomocy poszkodowanym. Dotyczy to również pieszych uczestniczących w wypadku. O tym nakazie najwyraźniej zapomniał 22-letni Robert K., który potracił w piątek 12-letnią dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło tuż przed weekendem. Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali informację o potrąceniu dziecka w pobliżu szkoły przy ulicy Plantowej. Z zeznań świadków wynikało, że sprawcą był mężczyzna jadący fordem fiestą. Kierowca jednak uciekł z miejsca wypadku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania opisanego samochodu. 12-latkę przewieziono do szpitala. Po krótkich poszukiwaniach udało się zatrzymać 22-letniego Roberta K.

Mężczyzna podczas składania wyjaśnień przyznał się do potracenia 12-latki. Oświadczył również, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Policyjne badania potwierdziły zeznania Roberta K. Wykazały, że jest on pod wpływem marihuany. Mężczyzna początkowo trafił do aresztu, jednak, jak powiedziała nam oficer prasowy pruszkowskiej policji, Dorota Nowak, Robert K. otrzymał dozór policji. Dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się na komisariat.O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.