Poszukiwani – zatrzymani

Pruszków

Ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości na nic zdało się pięciu poszukiwanym. Trzech doprowadzono do zakładów karnych, dwóch skorzystało z możliwości uregulowania zaległej grzywny.

Do zatrzymań doprowadzili policjanci z Wydziału Sztab pruszkowskiej komendy. Do pierwszego zatrzymania doszło w Pruszkowie. 32-latek został ujęty przez dzielnicowego i funkcjonariusza Sztab. Miał być doprowadzony do zakładu karnego na odbycie 189 dni więzienia za uszkodzenie mienia. Po czynnościach na komendzie doprowadzono go do zakładu.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w Jankach. Tutaj także dzielnicowy z policjantem ze Sztab zatrzymali 31-latka poszukiwanego przez sąd w Poznaniu. Mężczyzna miał do odbycia karę 182 dni pozbawienia wolności za oszustwo. Ten także został przewieziony do zakładu penitencjarnego.

194 dni pozbawienia wolności ma do odbycia 49-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie dla Pragi Północ i Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

Dwóch mężczyzn zamieniło karę pozbawienia wolności na grzywnę. Obaj zostali „złapani” w Pruszkowie. 36-latek uniknął 100 dni pozbawienia wolności, a 52-latek – 194, jednak i ten wpłacił grzywnę.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego – dodaje kom. Karolina Kańka z KPP w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.