Postępy prac w Walerii widoczne gołym okiem FOTO

Kolejne etapy prac w willi Waleria w Milanówku są już widoczne gołym okiem. Obiekt pięknieje każdego dnia.

Prace w „Walerii” to czą się już od dłuższego czasu. Po robotach wewnątrz budynku, niewidocznych dla oczu przechodniów – pracach przy instalacjach elektrycznych, centralnym ogrzewaniu itp. czas na widoczne zmiany.

– Odnowiona została elewacja frontowa. Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne tylnej elewacji. Odbudowywana i wzmacniana jest konstrukcja tarasu podporowego nad schodami wejściowymi, odnowione zostały na górnym balkonie tralki i pochwyty. Po stronie południowej została zrewitalizowana elewacja z drewnianymi elementami dwukondygnacyjnej werandy – informuje burmistrz Milanówka, Piotr Remiszewski.

Budynek został tez uzbrojony we wspomniane instalacje: wodną, elektryczną, sterującą, zostały rozprowadzone także kable audio i video. Jakie prace będą następne?

– Aktualnie trwają zaawansowane prace tynkarskie. W tym zakresie zakończono działania w piwnicy i na ukończeniu jest pierwsze piętro. Na ostatniej kondygnacji zakończono obróbkę konstrukcji dachowej ognioodpornymi płytami gipsowo-kartonowymi. Wyodrębnione w stropach zostały otwory techniczne pod szklany szyb windowy. W specjalistycznych pracowniach odnawiane są okna i inne elementy drewniane, które sukcesywnie w najbliższych tygodniach będą montowane. – dodaje Reniszewski.

Remont willi Waleria ma zakończyć się do końca 2023 roku. Na rewitalizację obiektu i ofertę kulturalną gmina dostała dotację w wysokości ponad 8 mln zł. Zagospodarowanie terenu wokół willi jest elementem oddzielnego projektu rewitalizacji zieleni w mieście, na który przeznaczono ponad 10 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.