Ponad 4 mln dofinansowania na remont ul. Orlej i Sokolej

Podkowa Leśna

Dofinansowania ze środków zewnętrznych wspierają gminy i miasta w realizacji dużych inwestycji. Podkowa Leśna Otrzymała 4,6 mln zł na remont dwóch ulic – Orlej i Sokolej.

Ulice Orla i Sokola biegną wzdłuż DW 719. Obie mają szutrową nawierzchnię – jednak niebawem to ma się zmienić.

Dotacja na realizację projektu „Remont ulicy Orlej Przebudowa ul. Sokolej” pokryje 95% całkowitych kosztów zadania, na które przewidziano 4,85 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się do końca 2022 roku.
Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji – projekt przebudowy ul. Sokolej wykonano w 2017 roku. Projekt przebudowy ul. Orlej zlecono po remoncie przepustu nr DW 719.

Urząd Miasta Podkowa Leśna ponownie przeliczył i przeanalizował kosztorysy oraz przeanalizował dostosowanie zapisów umów do warunków rynkowych. Negatywny wpływ inflacji i zmiany podatkowe Polskiego Ładu skutkują tym, że oferty przetargowe przekraczają wartości kosztorysowe. W przypadku tej inwestycji wkład własny miasta będzie przekraczał 5%.

Ulice posiadają wąskie pasy drogowe, zatem ich remont i przebudowa będą wymagać także przbudowy linii napowietrznych – zarówno energetycznych, jak i telekomunikacyjnych.

Co zostanie przebudowane? Dwa blisko kilometrowe odcinki nowych dróg Zyskają nową nawierzchnię asfaltową, przebudowie poddane zostaną wjazdy na posesję, odwodnienie. Wszystkie skrzyżowania będą wyniesione, a na dłuższych odcinkach ul. Orlej będą wybudowane spowalniacze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.