Ponad 22 mln dla grodziskich autobusów na utrzymanie i rozwój

Grodzisk Maz.

29 listopada Zarząd spółki Grodziskie Przewozy Autobusowe podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim na dofinansowanie przewozów autobusowych w 2023 roku. Spółka zapowiedziała także wiele zmian.

Ponad 22,2 mln zł – tyle otrzyma spółka GPA z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. To największa dopłata z funduszu zarówno na Mazowszu, jak i w całej Polsce. Pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój sieci połączeń w regionie.

Zarząd przewoźnika poinformował również, że ceny biletów w 2023 roku pozostaną na tym samym poziomie. Co więcej – seniorzy 70+ uzyskają uprawnienia do bezpłatnych przejazdów autobusami na wszystkich trasach i liniach, także na przejazdy międzygminne.

9 miesięcy… i co dalej?

Zarząd GPA pokusił się o podsumowanie 9 miesięcy funkcjonowania. Obecnie przewozimy już 230 tys. pasażerów miesięcznie! To ponad 2 razy więcej niż w pierwszych miesiącach 2022 roku! – chwali się przewoźnik.

Dzięki opiniom, wnioskom i uwagom pasażerów, danym z GPS pojazdów oraz danych ze sprzedaży na konkretnych liniach, przewoźnik może wprowadzić zmiany i korekty połączeń. Zmiany czekają rozkłady jazdy autobusów – będą dopasowane do rzeczywistych warunków drogowych. Na wszystkich liniach będą wprowadzone korekty czasu przejazdu, dzięki czemu znacznie poprawi się punktualność autobusów.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Zmiany czekają także na poszczególnych liniach. Linia 15 pojedzie nową trasą i będzie kursować co godzinę. „Siedemnastka” połączy Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Brwinów, będzie kursować co pół godziny w dni powszednie (w pozostałe dni – co godzinę). GPA uruchomi także nową linię – nr 18. Połączy ona Grodzisk Mazowiecki (dworzec kolejowy) i Milanówek (centrum i ul. Królewska).

Przewoźnik zapowiedział też lepsze skomunikowanie autobusów 13, 20, 21 i 26 z WKD. Wspomniane linie będą poprowadzone inną trasą i obsłużą przystanek WKD Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Pozostałe zmiany w kursowaniu autobusów oraz szczegóły tych modyfikacji znajdziecie na stronie przewoźnika.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.