Ponad 120 mln zł dla lokalnych samorządów

Region

Samorządy z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego otrzymają ponad 120 mln zł dodatkowych środków z budżetu państwa! Dodatkowe fundusze umożliwią m.in. remonty dróg, szkół oraz realizację innych ważnych inwestycji.

Do samorządów trafią dodatkowe pieniądze z budżetu państwa. To dobra wiadomość bowiem lista czekających na realizacje inwestycji jest bardzo długa. Często przeszkodą jest brak pieniędzy. Gminy nie zawsze mogą sobie pozwolić na realizację ważnych przedsięwzięć. Efekt jest prosty. Wybierane są te najpilniejsze jak rozbudowa szkoły czy budowa przedszkola. Inne muszą trafić do szuflady i poczekać na swoją kolej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że część ważnych inwestycji będzie mogła zostać zrealizowana wcześniej niż pierwotnie zakładano. A to wszystko dzięki dodatkowym środkom z budżetu państwa.  – Wsparcie dla samorządów jest fundamentalne, aby zapewnić dogodne warunki do rozwoju i zapewnienia obywatelom przyjaznej przestrzeni do życia. Ponad 25 mln zł dla Miasta Pruszków, 28,5 mln zł dla Grodziska Mazowieckiego, 9,4 mln zł dla Gminy Michałowice, ponad 8 mln zł dla Gminy Brwinów stanowią ogromny zastrzyk finansowy dla samorządów. Mówimy o niebagatelnych kwotach, które wesprą realizację ważnych zadań – mówi nam Zdzisław Sipiera, Poseł na Sejm z Prawa i Sprawiedliwości. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy w całej Polsce. Dzięki rządowym dotacjom, a także programom środki płyną do wszystkich gmin, miast i mniejszych miejscowości. Dzięki nowelizacji tzw. ustawy okołobudżetowej na 2023 r. samorządy jeszcze w tym roku otrzymają kolejne wsparcie w wysokości 14 mld zł – dodaje.

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę dofinansowań:
Powiat Pruszkowski – 11 501 683 zł
Miasto Piastów – 6 972 791 zł
Miasto Pruszków – 25 809 311 zł
Gmina Brwinów – 8 039 993 zł
Gmina Michałowice – 9 420 772 zł
Gmina Nadarzyn – 5 116 595 zł
Gmina Raszyn – 6 017 412 zł
Powiat Grodziski – 6 408 415 zł
Miasto Milanówek – 4 101 589 zł
Miasto Podkowa Leśna – 1 500 000 zł
Gmina Baranów – 1 790 877 zł
Gmina Grodzisk Mazowiecki – 28 529 007 zł
Gmina Jaktorów – 2 496 904 zł
Gmina Żabia Wola – 2 369 871 zł

Łącznie samorządy z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego otrzymają 120 074 220 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Ponad 120 mln zł dla lokalnych samorządów”

 1. Brwinowianin pisze:

  Spieszmy się kochać inwestycje infrastrukturalne bo tak szybko odejdą jeśli POwrócą komuniści i złodzieje z PO-KO-TRZASK. -2050 !!!
  Pamiętamy bowiem jak było za czasów nierządów tuskolandii, kiedy to państwo tuska było niewypłacalne , bankrutowały firmy, nie było żadnych podwyżek płacy minimalnej czy rent i emerytur.
  PiS poprzez takie działania daje zrównoważony rozwój, tworzona jest klasa średnia i uczciwe płacenie podatków , które jak widać na przykładzie nie idą w las w przeciwieństwie kiedy rządziła tuskolandia.
  To jest wpis dla młodzieży, bo ta 4 lata temu miała 14 lat, a dziś ma prawo do głosowania więc bądźcie świadomi i nie ulegajcie kłamliwej propagandzie tuska,
  którego każde słowo to fałsz, W przypadku PiS macie realne działania ku rozwojowi Polski, ku lepszemu życiu.
  Co wybieracie ?

  • Życzliwy pisze:

   Nie wieźcie w takie bajki. PiSolandia zadłuża kraj na potęgę, żeby za każdą cenę, którą będą musieli zapłacić Polacy, utrzymać się przy korycie. Nawet już Kore ma wątpliwości czy jeszcze jest bezpiecznie pożyczać Polsce pieniądze na zakupy od nich uzbrojenia. PO nie zadłuży tak kraju i sięgnie po pieniądze z UE, które czekają na naprawdę uczciwy Polski Rząd.

   • Precz z komuną PO pisze:

    @zyczliwyś jak fałszywyś – To narracja TVN, oni nie potrafią ogarnąć tego, że wystarczyło przestać kraść jak było za czasów PO-KO-TRZASK,2050-PSL.
    Każda ze spółek strategicznych jak NP KGHM czy ORLEN służy Polsce i to właśnie takie koncerny zasilają budżet państwa dając możliwości rozwoju.
    Za PO-PSL z każdym rokiem te spółki kończyły z zerowym dochodem , bądź nawet zadłużeniem, a dziś zarabiają miliardy !
    PRZYPADEK ???
    Ogarnij się i wyłącz fałszywe żydo-komunistyczne media TVN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły