Pomysłowe 15-latki

Region

Kradzież, ucieczka przez okno, okaleczenie to tylko zarys zdarzenia,które miało miejsce we wtorek, 20 kwietnia w jednym z pruszkowskich mieszkań.

We wtorkowe popołudnie do pruszkowskiej komendy zadzwoniła zaniepokojona matka bliźniaczek. W zgłoszeniu kobieta podała, że Marta jedna z jej córek poinformowała, że siostra Monika wraz z koleżanką Izą włamały się do szafki z kosztownościami i ukradły złoto. Marta chciała uniemożliwić dziewczynom wyjście z mieszkania i została skaleczona nożem. Złodziejki natomiast postanowiły uciec przez okno. Jedna z nastolatek zeszła po linie z koców, druga wybiegła drzwiami.

Zmartwiona kobieta dotarła do domu tuż po przybyciu funkcjonariuszy policji. Okazało się, że Marta jest tylko lekko zraniona i nie potrzebuje pomocy lekarskiej. Dziewczyna podała dokładny opis sprawczyń. Niespełna pół godziny później nastolatki znalazły się na komendzie. Prócz skradzionych z domu rzeczy 15-latki miały przy sobie kilkanaście różnorodnych tabletek.

Po rozmowie z funkcjonariuszami okazało się, że scenariusz zdarzenia jest zupełnie inny. Nastolatki zamiast iść do szkoły postanowiły spędzić dzień w mieszkaniu sióstr. Dziewczyny wypiły wino i zaczęły się zastanawiać, w jaki sposób zdobyć pieniądze. Monika, Marta i Iza liczyły, że w zamkniętej szafce prócz kosztowności znajdują się również pieniądze. Gdy ich nie znalazły Monika i Iza postanowiły sprzedać część biżuterii w lombardzie. Marta, która nie poszła z rówieśniczkami poczuła się oszukana i rozpoczęła się awantura. Sąsiedzi długo nie wytrzymali trzaskania drzwiami, wyzwisk oraz krzyków. Zawiadomili matkę bliźniaczek o tym, co się dzieje. Okazało się, że Marta czując się oszukana wymyśliła całą historię i okaleczyła się nożem.

Policjanci dowiedzieli się również o innych czynach karalnych, jakie popełniały bliźniaczki. 15-latki zostały zatrzymane w policyjnej izbie dziecka. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym, policja będzie wnioskować o umieszczenie ich w schronisku dla nieletnich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.