Pomóż Poli wygrać nierówną walkę

Pruszków

Pola to promienna piątoklasistka z Pruszkowa. Niespodziewanie okazało się, że dziewczynka musi stoczyć walkę o życie, ale jej przeciwnik jest groźny. To nowotwór móżdżku.

20 marca rodzina Poli pojechała na oddział ratunkowy, gdyż Pola nagle doznała paraliżu twarzy. Tydzień wcześniej byli u okulisty, który uspokoił ich, że nie ma objawów najgroźniejszych chorób i sugerował konsultację z neurologiem. – W środę rano zapisałam córkę do neurologa na sobotę, jednak pani z przychodni oddzwania do mnie za 5 min. Przekazała, że kontaktowała się smsowo z ich neurolog. Na podstawie opisu objawów neurolog ta kazała szybko jechać na SOR. Wtedy nie myśleliśmy, że to może być nowotwór – podkreśla mama Poli.

Rozpoczyna się walka
Po serii badań, w tym tomografii komputerowej, Pola została przyjęta na oddział neurochirurgii z diagnozą nowotworu móżdżku. 26 marca, dzień przed urodzinami mamy Poli, odbyła się operacja. Na swoje 36. urodziny mama Poli otrzymała najpiękniejszy prezent – Pola szczęśliwie się obudziła, mogła ruszać kończynami, oddychać i widzieć. Mimo udanej operacji, część guza pozostała, ponieważ usunięcie całości było zbyt ryzykowne – podkreśla mama dziewczynki.

Dalsze leczenie
Pola ma medulloblastomę, nowotwór mózgu o najwyższym, czwartym stopniu złośliwości. Po pierwszej dawce chemioterapii, Pola zaczęła się chwiać podczas chodzenia. Przed nią jeszcze długa droga – czeka ją dalsze leczenie onkologiczne oraz intensywna rehabilitacja.

Walka o akceptację i rehabilitację

Pola zmaga się nie tylko z chorobą, ale także z emocjonalnymi skutkami paraliżu. Lewa strona jej twarzy pozostaje sparaliżowana, co wpływa na jej poczucie własnej wartości. Rodzina robi wszystko, aby zapewnić jej najlepszą opiekę medyczną i wsparcie psychiczne.

Jak Możesz Pomóc?
Rodzina Poli prosi o pomoc w ratowaniu życia i zdrowia ich córki. Potrzebne są fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację. Każda wpłata, udostępnienie apelu czy słowo wsparcia ma ogromne znaczenie. – Nie możesz nic wpłacić? To nic, podaj dalej, udostępnij. Błagamy – prosza rodzice dziewczynki.
Razem możemy pomóc Poli wygrać tę walkę i przywrócić jej zdrowie oraz uśmiech.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.