Pomógł w ostatniej chwili

Region

Kilka dni temu dzielnicowy z Jaktorowa uratował młodą kobietę. Wyziębiona 29-latka w mroźną noc chciała spać w nieogrzewanym pustostanie.

Dzielnicowy komisariatu Policji w Jaktorowie regularnie monitoruje opuszczone budynki w swoim rewirze. To szczególnie ważne w okresie gdy temperatury mocno spadają. W trakcie jednej z ostatnich „wizyt” w jednym z opuszczonych pustostanów funkcjonariusz spotkał młoda kobietę. – Już od pierwszej chwili rozmowy policjant zauważył, że osoba ta jest wyziębiona i osłabiona. Natychmiast zabrał ją do radiowozu i wezwał na miejsce pomoc medyczną. Podczas dalszych ustaleń dowiedział się, że 29–latka nie ma dokąd pójść i zamierzała nocować w tym pustostanie – informuje asp. sztab Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Kobieta szybko trafiła do szpitala. Dzięki tej natychmiastowej reakcji nie doszło do zagrożenia dla jej życia lub zdrowia. W zimowych warunkach nieogrzewane budynki nie są dobrym schronieniem i nocleg w takim miejscu może zakończyć się tragedią.

Policjanci przypominają, że każdy może pomóc osobom narażonym na wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie niebezpiecznego miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni i informujmy funkcjonariuszy o osobach, które mogą potrzebować pomocy, szczególnie w zimowych warunkach pogodowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pomógł w ostatniej chwili”

 1. robot pisze:

  Może zamienić miejscami tego policjanta z Komediantem Głównym ? byłoby to z korzyścią dla wszystkich.

  • Obserwer pisze:

   No tak, ale wtedy w Jaktorowie byłby oferma nie policjant.
   Wywalić tego komendanta głównego na zbity pysk. Bez prawa do emerytury.
   Facet bez jaj, bez honoru.

   • robot pisze:

    Własnie wymieniłeś 2 cechy spośród katalogu cech niezbędnych dla ścieżki kariery w PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły