Polonistka z Piastowa w programie Open World

Piastów

Nauczycielka języka polskiego z jednej z piastowskich podstawówek wzięła udział w programie Open World. Wraz z innymi przedstawicielami programu złożyła 10-dniową wizytę w Stanach Zjednoczonych.

W sumie USA odwiedziły trzy delegacje skupione wokół: integracji uchodźców i przesiedleńców, zdrowie psychiczne i doradztwo, a także nauka języka polskiego jako drugiego. Jedną z uczestniczek wyjazdu była pani Iwona Skiba – nauczycielka języka polskiego w SP nr 1 w Piastowie.

Dwa z dziesięciu dni pani Iwona wraz z innymi delegatami spędziła w Waszyngtonie. Następnie pojechali do lokalnych społeczności związanych z danym obszarem tematycznym. W przypadku piastowskiej polonistki były to spotkania i szkolenia w Albany, w stanie Nowy Jork, gdzie mogła poznać system edukacji w USA oraz sposoby pomocy uchodźcom.

W jakich ośrodkach edukacyjnych złożyła wizytę? Hudson Valley Community College, College of St. Rose, Albany International Center School i Rockefeller College at SUNY Albany.

Pani Iwona z pewnością wykorzysta nabyte doświadczenia w szkole podczas pracy z uczniami, którzy zetknęli się z migracją – osobiście lub pośrednio. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Polonistka z Piastowa w programie Open World”

  1. Marcin pisze:

    Super Nauczycielka, uczyła moje dzieci, pełen profesjonalizm i takt w połączeniu z mądrym podejściem do ucznia, do drugiego człowieka. Ma wspólną cechę z Robertem Lewandowskim, obydwoje są mistrzami i są skromni.

  2. Abc pisze:

    Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły