Policyjny pościg i strzelanina. Kierowca usłyszał zarzuty

Region

W nocy z 24 na 25 marca doszło do policyjnego pościgu za kierowcą osobowego Peugeota. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował staranować policjanta. Doszło do strzelaniny, a ranna została 15-letnia pasażerka. Kierowca usłyszał już zarzuty.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. 24-letni Kamil D. został zatrzymany i usłyszał już cztery zarzuty: zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, poprzez podjęcie próby potrącenia ich pojazdem, którym uciekał (art. 223 par. 1 k.k.) w zbiegu z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej (art. 178b k.k.) oraz prowadzeniem auta mimo orzeczonego zakazu (art. 244 k.k.), a także sprowadzeniem bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruch lądowym (art. 174 k.k.) oraz sprowadzenia zagrożenia życia lub zdrowia dla pasażerów tego pojazdu (art. 160 par. 1 k.k.)

Okazało się, że w chwili zatrzymania 24-latek był trzeźwy, a z wyników badań toksykologicznych dowiadujemy się, że nie był tez pod wpływem środków odurzających.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Kamila D. na trzy miesiące. Wniosek ten zostanie rozpoznany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

Przypomnijmy. – Próba zatrzymania 24-latka do kontroli drogowej szybko przerodziła się w nocny pościg. Policjanci przy wykorzystaniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać do kontroli osobowego peugeota, który poruszał się ulicami Pruszkowa, nie zachowując prawidłowego toru jazdy. Kierowca nie reagował, a po zderzeniu z policyjnym radiowozem podjął się ucieczki. Jechał pod prąd i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie pościgu kilkukrotnie uderzył w radiowóz i zatrzymał swój pojazd dopiero na wysokości węzła A2. Gdy podbiegł do niego policjant, gwałtownie ruszył, usiłując potrącić funkcjonariusza. Drugi z policjantów użył broni, oddając strzały w kierunku kół pojazdu. Nie powstrzymało to kierującego, który kontynuował ucieczkę, nie zważając na potrzebującą pomocy ranną pasażerkę. Kierowca ostatecznie w miejscowości Ożarów Mazowiecki stracił panowanie nad autem i dachował – i informuje KSP

Ranna została jedna z pasażerek peugeota. 15-latka ma ranę postrzałową uda. Trafiła już do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 24-letniemu kierowcy i drugiej, 17-letniej pasażerce nic się stało.

Okazało się, że kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli ponieważ ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Policyjny pościg i strzelanina. Kierowca usłyszał zarzuty”

 1. Kirk pisze:

  Dlaczego młody sipiera nie ma loga pisd wstydzi się ?

 2. DO JEMIOŁY pisze:

  Prawdziwi bandyci to są dziś w rządzie i skazują bezprawnymi wyrokami uczciwych ludzi !
  Obudźcie się barany tępe !

  • eh,.. pisze:

   Obudź się z letargu baranie, jakich uczciwych ludzi sąd skazał w tym roku? Przepraszam za słowo baran, jesteś zwykłą owcą na której się zarabia; wełna, oscypki, a z jej dzieci jest wspaniała jagnięcinka,.. Jak nic słowa o pasaniu owieczek i ich strzyżeniu, Pasożyty i Spółka/ KK wzięli dosłownie słowa o wypasie i stworzyli takie mało rozumne stworzenia jak DO JEMIOŁY.

 3. Tomek pisze:

  Niech się lepiej zajmą łapaniem bandytów polityków

 4. Tomek pisze:

  Nic nie piszą o zarzutach dla policmajstra

  • Anonim pisze:

   Trudno napisać coś o czym nie ma. Jak po każdym wystrzale przez policjanta teraz będzie stos papieroligii, wyjaśnień i wszelkiego rodzaju biurokracji. To nie są zarzuty. Biurokratyczne czynności wykażą, że było poprawnie i będzie po sprawie. Ważne żeby narkomana, pijaka przyskrzynili na dobrem

 5. Anonim pisze:

  Inni piszą że był notowany za narkotyki i jazdę po pijaku. To faktycznie aż taki wielki lamus czy te inne artykuły wyolbrzymiają? Swoją drogą Kamilek we francuskim samochodzie to ewidentnie złe połączenie, szkoda że nie skończył tak jak tamten.

 6. Anonim pisze:

  Czemu w artykule o tym czymś piszecie per mężczyzna? Mężczyzna potrafi kontrolować swoją maszynę, potrafi jeździć, inie traci uprawnień jak jakąś stara baba co wjechała w dziecko na pasach. Wystarczyło napisać chłoptaś, leszcz wystarczą żeby powiedzieć opinii publicznej jaką płeć obraża fakt istnienia tego czegoś.

 7. Anonim pisze:

  Szkoda że nie więcej, takie elementy trzeba dojechać w pełni, każdy kruczek jaki się tylko da znaleźć zastosować żeby siedział tak długo jak to tylko możliwe. Jakim kretynem trzeba być żeby w tak młodym wieku już stracić uprawnienia, ja rozumiem ślepy 80 letni dziadek że traci uprawnienia bo jeździ na słuch i węch, ale jak masz 24 lata i już straciłeś uprawnienia to znaczy że masz 0 skilla i że jesteś zerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10583

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4164

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3105

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2963

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10