Policyjna akcja „Prędkość” na ulicach powiatu pruszkowskiego

Pruszków

20 września policja przeprowadzała ogólnopolską akcję „Prędkość”. Mundurowi tego dnia szczególnie zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców limitów prędkości na drogach.

Policja w ramach działań akcji „Prędkość” kontrolowała, czy kierowcy przestrzegają limity prędkości na drodze. Przy ulicach – zwłaszcza tam, gdzie występuje najwięcej zagrożeń w ruchu drogowym – ustawiono punkty kontroli prędkości. Ponadto pomiary wykonywano także z wykorzystaniem pojazdów policyjnych wyposażonych w wideorejestratory.

Na terenie powiatu pruszkowskiego policja odnotowała 107 przypadków przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Do tego zatrzymano 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. 89 kierowców odjechało z mandatami karnymi.

– Pomimo wielokrotnych policyjnych działań przedstawione wyniki potwierdzają lekceważenie przepisów ograniczenia prędkości jazdy przez kierujących pojazdami. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości – podsumowuje asp. sztab. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Policyjna akcja „Prędkość” na ulicach powiatu pruszkowskiego”

 1. Harry pisze:

  Miliony osób przekraczają prędkości i z jednamma z tego powodu wypadek (choć nie do końca z tego bo faktyczną przyczyną nie jest przekroczenie prędkości tylko złamanie przepisu nakazującego jazdę w sposób zapewniający kontrolę nad pojazdem).
  Natomiast tysiące morderców drogowych wymusza pierwszeństwo, które w statystykach drogowych jest pierwszą – główną przyczyną śmierci na drogach. I strasznie mnie dziwi za każdym razem że nie ma policyjnej akcji pierwszeństwo którą mogłaby zredukować wypadki w Polsce o 1/3. Ale no tak prawdopodobieństwo spowodowania wypadku w trakcie wymuszania pierwszeństwa na jednym skrzyżowaniu jest z 10 000 razy wyższe niż podczas godzinnej jazdy z prędkością ponad ograniczenie, ale takich cymbałów jest że 100 razy mniej więcej czemu na godzinę łapać 3 kierowców wymuszających poerszenstworktorzy z bardzo wysokim prawdopodobieństwem spowodują wypadek skoro można złapać 30 przekraczających prędkość którzy w życiu nie będą mieć wypadku. Kasa się musi zgadzać a nie niski poziom wypadków najwidoczniej.
  Sami sobie przypomnijcie kiedy ktoś jadący po prostu szybko ale poprawnie ustępujący pierwszeństwa spowodował na was zagrożenie? Na mnie w 1998 w zimę jak wypadł z drogi i śmignął tuż przede mną tylko policja takich jak on nie łapie,.bo policja nie ustawia się tam gdzie jeden świr na godzinę przekracza prędkość i powoduje zagrożenie tylko tak gdzie jest na tyle bezpiecznie że wszyscy to robią. Dlatego zyski z mandatów rosną nieproporcjonalnie bardziej od spadku bezpieczeństwa. To tak jak u ustalić że jakiś morderca pił herbatę i dawać mandaty za picie herbaty bez poznania faktycznej przyczyny wypadku czyli wymuszenia pierwszeństwa.
  A kiedyś ktoś wymuszający pierwszeństwo? Na mnie wczoraj musiałem hamować z przepisowych 60 km/h do 0 km/h bo inaczej mógłbym ucierpieć ja 93 letnia kobieta i trójka dzieci + ja, kierowca za mną i jeszcze z 5 kolejnych straciliśmy po 5 sekund tj. łącznie z pół minuty życia bo baran zawalidroga nie może chwilę poczekać i woli narazić życie połowy miasta niż samemu stracić (zgodnie z obowiązującymi go do tej straty przepisami) swoje 5 sekund aż my normalnie przejedziemy.

 2. Jcnk pisze:

  Nikt normalny nie przestrzega przepisów jeżeli na odcinku 200 metrów potrafi być 7 zmian dopuszczalnej prędkości, a wszystkie światła z radarami w powiecie są montowane tak, żeby karać tego który jedzie za piratem. Pirat se przejedzie na żółtym, a ty stój baranie

 3. niedzielny kierowca bombowca pisze:

  Panom z drogówki sugeruję patrole w nieoznakowanych autach w godzinach 5:20 – 6.. wyścigi na al.WP oraz w kierunku na ożarów maz. jeśli dziennie nie traficie 10 aut to macie pecha 😉

 4. Pruszkowianin pisze:

  Zburzono pomnik w Pruszkowie i ani jednego slowa o tym?ciekawe..

 5. Olo pisze:

  No najlepiej ograniczenia do 30 wprowadzić , nie po to samochód wymyślono auto żeby 50 na godzinę jeździć!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły