Policjantka wzięła udział w programie „Daj Włos”

Region

Policjanci chronią i pomagają, nie tylko w czasie służby. Starszy sierżant Katarzyna Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ścięła włosy, żeby… oddać je kobietom po chemioterapii. Policjantka już po raz drugi wspiera fundację Rak’n’Roll.

Starszy sierżant Katarzyna Rynkiewicz na co dzień służy w żyrardowskiej komendzie policji jako policjantka do spraw wykroczeń. Jest znana z tego, że nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej tragedii i osób potrzebujących. Policjantka nie tylko w służbie, ale i w życiu codziennym pomaga chorym i potrzebującym. Zapuszcza włosy, by móc je ściąć i przekazać innym potrzebującym. W 2020 r. po raz pierwszy przystąpiła do programu „Daj Włos!”. A niedawno oddała swoje piękne włosy ponownie!

Program „Daj Włos!” to odpowiedź na jedną z ważniejszych potrzeb chorych – możliwość pozostania sobą. Dobrze dobrana peruka sprawia, że kobiety po chemioterapii mogą poczuć się lepiej i odzyskać siłę w przechodzeniu przez raka. Fundacja od 11 lat pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie „Daj Włos!” otrzymują one peruki bezpłatnie, z włosów przekazanych od innych kobiet.

Zachęcamy do udziału w akcji. Prosty gest może znaczyć wiele.

Aby oddać włosy, należy pamiętać, że:
– ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy;
– włosy nie mogą być farbowane;
– muszą być umyte bez odżywki.
– pakowane do wysyłki – muszą być suche;
– muszą być splecione w warkocze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe