Policjanci wyciągnęli nieprzytomnego kierowcę z płonącego auta

Grodzisk Maz.

Do grodziskiej komendy wpłynęło podziękowanie dla policjantów od strażaków i ratowników medycznych. Mundurowi wyciągnęli kierowcę z płonącego samochodu.

W sobotę, 3 lutego około godz.9.00, do grodziskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o tym, że kierujący oplem wjechał na teren placu zabaw w pobliżu ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku. Na miejsce wyruszyli asp.sztab. Erwin Długosz i asp. Hubert Karasiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego.

Gdy policjanci przybyli pod wskazany adres, zobaczyli, że samochód, którego dotyczyło zgłoszenie, zaczął płonąć. Natychmiast zaczęli ratować mężczyznę znajdującego się za kierownicą. Okazało się, że jest nieprzytomny. – Najważniejsze było szybkie ewakuowanie go z płonącego samochodu, zanim ogień się bardziej rozprzestrzeni. Po chwili do działań włączył się przypadkowy świadek zdarzenia, którym okazał się zawodowy strażak po służbie. Uwolniony mężczyzna został szybko przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Okazało się, że kierowca zasłabł podczas jazdy i dlatego wjechał na teren placu zabaw. Na szczęście podczas zdarzenia nikogo tam nie było.

Ratownicy medyczni wysłali do grodziskiej komendy gratulacje i podziękowania. Podkreślili w nich, że „policjanci swoim bezdyskusyjnym heroizmem pokazali, że bycie funkcjonariuszem to nie tylko stanie na straży porządku publicznego, ale także chronienie i ratowanie tego, co najcenniejsze, czyli ludzkiego życia”. Strażacy zaś podziękowali za wzorowe i profesjonalni przeprowadzone działania ratownicze zabezpieczające miejsce zdarzenia do przybycia straży pożarnej.

– Kolejny raz policjanci potwierdzili, że każdego dnia i w każdej sytuacji „Pomagamy i chronimy” – dodaje Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Policjanci wyciągnęli nieprzytomnego kierowcę z płonącego auta”

 1. Okropieństwo pisze:

  Mam nadzieję że straci prawo jazdy do końca życia, to było okropnie nieodpowiedzialne od tak sobie zasłabnąć za kierownicą, ludzie nie powinni w takim stanie prowadzić. A co jakby odwalił ten sam chory numer mijając grupę przedszkolną? Mam nadzieję że nie spotkamy się nigdy na drodze na której powinni jeździć tylko szybcy i bezpieczni albo przynajmniej bezpieczni ale nie takie tykające bomby…

  Dobrze że dobrze się skończyło i dobrze ze służby ogarnęły całą sytuację. Teraz niech tylko zadbają żeby pan nigdy nie wrócił na drogę i będzie i szybciej i bezpieczniej dla wszystkich.

  • Abc pisze:

   To jest komentarz na poważnie czy dla żartów. W obu przypadkach nie odpowiedni. Kierowca jest nie odpowiedzialny bo zasłabnął? Może niech lekarze to wyjaśnią. Brawo dla Policjantów i Strażaka.

 2. łapać złodzieja pisze:

  a tuska kiedy złapią?

  • Anonim pisze:

   Próbowali znaleźć na niego jakikolwiek paragraf 8 lat temu ale wyszło że wszystko było co do koty zgodnie z prawem i że sztuką i nikt go nie ściga. Ale dobrze że przypominasz bo dawno nie sprawdzałem co tam u przestępców których kaczystan nazywa ich najbardziej kryształowymi ludźmi. Ciekawe kto kolejny w partii Przestępcy i Skazani pójdzie siedzieć za obrazę polskiego prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły