Policjanci podsumowali świąteczny weekend

Region

21 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne, 22 osoby ranne oraz 69 kierujących "na podwójnym gazie" to bilans długiego weekendu na drogach garnizonu stołecznego.

W trakcie świątecznego weekendu policjanci prowadzili akcję „Wielkanoc 2024”. W tym czasie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców, kontrolowani czy kierujący jeżdżą zgodnie z przepisami m.in. sprawdzali czy stosują się do ograniczeń prędkości, mają zapięte pasy i czy przewożą najmłodszych członków rodziny w fotelikach.

W ciągu 4 dni policjanci ujawnili 69 kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 21 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A2, gdzie kierujący chevroletem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący oznakowany pojazd służby drogowej m-ki Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki.

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek (1 kwietnia) ok. godz.16.30 na DK50 w miejscowości Góra Kalwaria. Tam, kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, co skutkowało przewróceniem jednośladu. W wyniku tego zdarzenia zginęła pasażerka.

Okoliczności i przyczyny tych wypadków będą wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury w toku prowadzonych postępowań.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Policjanci podsumowali świąteczny weekend”

  1. Anonim pisze:

    Jakbym miał spowodować kolizję lub wypadek to bym został w domu… jakim kretynem trzeba być żeby wsiąść do samochodu i zamiast szybko i bezpiecznie dojechać do celu to się rozwalić w połowie drogi… żałosne.
    Pocieszające że tym razem nikomu krzywda się nie wydarzyła zgodnie z treścią artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10481

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4134

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3077

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2912

Najczęściej komentowane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
60

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
18

Wyborcza dogrywka przed nami

Region / Wybory 2024
10