Policjanci odzyskali dwa rowery, ale postawili 15 zarzutów

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież rowerów. Udało odzyskać się dwa jednoślady jednak zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie w sumie 15 zarzutów.

Zgłoszenia o kradzieżach rowerów zawsze mobilizują działania grodziskich policjantów w wykrycie i zatrzymanie podejrzanych. Dzięki analizie każdego zgłoszenia i zbieraniu informacji o osobach, które mogły dopuścić się przestępstw, funkcjonariusze wpadli na trop podejrzanych.

Wytypowano trzech mężczyzn, do których policjanci udali się z „wizytą”. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli dwa rowery pochodzące z kradzieży. Dalsze skrupulatne czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że zatrzymani wspólnie i oddzielnie dokonywali kradzieży rowerów w różnych miejscach od marca ubiegłego roku – dodaje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Zatrzymanym: 21-, 24- i 31-latkowi przedstawiono łącznie 15 zarzutów dokonywania kradzieży na terenie Grodziska, Milanówka, Międzyborowa i Jaktorowa. W wielu przypadkach działali wspólnie. Mężczyźni przyznali się do winy. Każdemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.