Ferie: policja wyznaczyła miejsca kontroli autokarów

Region

Właściwie już w piątkowe popołudnie zaczynają się ferie w województwie mazowieckim. Jednocześnie rozpoczyna się akcja policji "Bezpieczne ferie 2010". Służby mundurowe wyznaczyły miejsca kontroli autokarów.

W powiecie grodziskim jak co roku policja wyznaczyła jedno miejsce do kontrolowania autokarów. To wszystkim już znany parking przy ul. Chełmońskiego 33 w Grodzisku. Aby funkcjonariusze skontrolowali pojazd, organizator lub rodzice muszą zgłosić to policji odpowiednio wcześnie. Wówczas do kontroli dochodzi na wyżej wspomnianym parkingu.

– Taki system jest lepszy – mówi oficer prasowy z miejscowej policji, mł. asp. Katarzyna Zych. – Wcześniej podjeżdżaliśmy pod szkoły, a to zajmowało więcej czasu – dodaje.

W powiecie pruszkowskim jedynym wyznaczonym miejscem będzie parking przy Tesco w Piastowie. Tam kontrole odbywać się będą 30 i 31 stycznia w godzinach 6:30-10:00. W sprawie kontroli w innym czasie pruszkowska policja prosi o kontakt pod numerami telefonów: 22 604 62 13 (całodobowo) i 22 604 64 05 (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.