Policja regularnie kontroluje dopalacze

Region

Funkcjonariusze z Grodziska regularnie kontrolują sklepy z dopalaczami na terenie powiatu - zapewniła nas mł. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy policji w Grodzisku.

Dopalacze to substancje o działaniu podobnym do narkotyków i innych środków odurzających. Niestety ich składniki nie zostały ujęte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Stąd mogą być sprzedawane legalnie. Specjaliści jednak ostrzegają, że skutki brania dopalaczy mogą być tak samo złe, jak zabronionych narkotyków.

Na terenie powiatu grodziskiego funkcjonują dwa sklepy z dopalaczami. Według słów mł. asp. Katarzyny Zych z policji, są one regularnie kontrolowane pod kątem zachowania sprzedających i klientów. Sprawdzane jest także, czy do dopalaczy mają dostęp osoby niepełnoletnie. W przypadku uchybień produkt może być skonfiskowany i zbadany laboratoryjnie na obecność w nich niedozwolonych składników.

– Do tej pory nie stwierdzono żadnych uchybień – powiedziała nam Zych.

W Pruszkowie również istnieją dwa tego typu sklepy. Na tym terenie policja nie przeprowadza kontroli. – Punkty te kontrolowane są przez Nadzór Farmaceutyczny. Pracownicy tego organu dokładnie studiują składy – powiedziała nam asp. Dorota Nowak z pruszkowskiej komendy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.